9/23/2015

Kocioludek Długowłosy - nowy gatunek?

Był sobie chłopiec, który wybrał się z tatą do zoo. Jego wiecznie zapracowany tata rzadko wpadał na takie pomysły, więc tym bardziej było to ważne wydarzenie w życiu chłopca. Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie zepsuć tej wycieczki - no właśnie, mogłoby się wydawać, a jednak tak właśnie się stało. Jeden nagły telefon z firmy położył kres miłemu popołudniu. Tata wręczył chłopcu pieniądze na bilet powrotny, powiedział, żeby dokończył zwiedzanie sam i poinstruował, co powinien powiedzieć mamie, jak wróci - a sam pobiegł na ważne spotkanie.
Ważniejsze niż czas spędzony wspólnie z synem.


To początek historii kocioludka długowłosego - nowego gatunku, który nagle pojawił się w zoo i uciął sobie drzemkę w pustej klatce... 


A gdy się obudził - znalazł się na tajemniczym statku dowodzonym przez pewnego miłośnika egzotycznych zwierząt - Habakuka, którego główną pasją było wyłapywanie zwierząt z zoo i wypuszczanie ich w naturalne środowisko. Taki właśnie los czekał teraz kocioludka. 
Zanim to jednak nastąpi, Habakuk spisuje w specjalnym zeszycie zwyczaje, pragnienia i charakterystyczne cechy każdego gatunku. I tak powstaje niezwykły podręcznik, opowiadający o jego marzeniach i preferencjach - taka kocioludkowa instrukcja obsługi, a następnie przedstawiciel tego niezwykłego gatunku trafia do swojego domu.Czy przygoda z Habakukiem i spisany przez niego zeszyt wpłyną na relacje z tatą? Czy taka gotowa instrukcja może okazać się pomocna?
Koniecznie zajrzyjcie do książki. Piękne wydanie, fantastyczne ilustracje - wspaniały picturebook.To świetna pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zmusza do refleksji i zachęca, żeby trochę zwolnić, a niekiedy całkiem się zatrzymać. Nie da się cofnąć czasu, Etgar Keret w swojej książce umiejętnie nam o tym przypomina i warto mieć to na uwadze, zanim bezpowrotnie zepsujemy coś naprawdę ważnego.

Wydawnictwo W.A.B.

Do kupienia TU

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger