10/13/2015

Kliknij mnie! - książkowa alternatywa dla tabletu?

Po ogromnym sukcesie "Nacisnij mnie" Tullet'a, na rynku książek dla dzieci pojawiło się więcej tego typu propozycji. Jak widać, zapotrzebowanie na takie książki jest duże, bo cieszą się one niemałą popularnością. Nic dziwnego skoro w dzisiejszych czasach prawie na każdym kroku towarzyszy nam jakieś urządzenie mobilne, a co za tym idzie - nasze dzieci oswajają się z nim od najmłodszych lat.
Gry, aplikacje pozwalające dziecku wpływać na losy bohatera, omijać przeszkody i dążyć do osiągnięcia zamierzonego celu w możliwie najkrótszym czasie, cieszą się stale rosnącą popularnością. 


To właśnie naprzeciw tym rozrywkom wychodzą książki, które nie świecą, nie graja, ale w fantastyczny sposób potrafią stworzyć klimat prawdziwej gry komputerowej. 
Atrakcyjna grafika, konieczność podejmowania przez dziecko rożnych aktywności mających wpływ na ruchy głównego bohatera, humor i element zaskoczenia - wszystko to sprawia, ze 2-3 latek z przyjemnością sięga po takie właśnie pozycje.
Blipek z książki Saliny Yoon to taki właśnie interaktywny ludzik, któremu musimy pomóc w osiągnięciu konkretnego celu :)


Ale zanim to nastąpi, trzeba się trochę nagimnastykować, zresztaą sami zobaczcie ☺.
Książka bardzo się podoba zarówno 3-latce, jak i roczniakowi :)

Wydawnictwo Babaryba

3 komentarze:

  1. Kiedyś zastanawiałam się nad tą książeczką, ale teraz widzę, że nie ma co się zastanawiać tylko trzeba kupować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. moim zdaniem to nic oryginalnego tylko kopia "Naciśnij mnie "

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger