10/11/2015

Kreatywne zabawy: Magiczny brokat

Pora na kolejną odsłonę naszego nowego cyklu - "Kreatywne zabawy".
Tym razem w roli głównej zestaw z brokatem, na bardzo podobnej zasadzie jak kreatywny piasek, który ostatnio wam pokazywałam. Najwyraźniej ma jednak w sobie to coś, bo przebił u nas zainteresowanie wspomnianym piaskiem :)


To kolejny kreatywny zestaw Janoda, jakiemu miałam okazję przyjrzeć się bliżej. Podobnie jak poprzedni zapakowany jest w metalową walizkę (identyczną), która nawet po wyczerpaniu szablonów i pojemników z brokatem może służyć dzieciom do różnych celów.
W środku czeka na nas 6 tubek z brokatem, tubka z klejem, patyczek, 6 twardych, kartonowych obrazków do ozdabiania oraz torebka z błyszczącymi gwiazdkami i serduszkami.


Nie zapomnijmy też o instrukcji, która wbrew pozorom jest bardzo istotna - pokazuje nam, które elementy obrazka mamy wypełnić brokatem :)


Obrazki bardzo mi się podobają - gotowe mogą z powodzeniem zdobić ściany dziecięcego pokoju , wystarczy wstawić je w ramkę.A oto jak zestaw sprawdził się w praktyce :)


Tak, jak w przypadku zestawu z piaskiem, naszym zadaniem jest zdejmowanie poszczególnych elementów z obrazka i posypywanie owych miejsc brokatem w odpowiednim kolorze. Zaczynamy od najciemniejszych, na najjaśniejszych kończąc. Tu także w przypadku młodszych dzieci konieczna będzie pomoc rodzica, bo odklejanie drobnych elementów wymaga nieco wprawy. Poza tym, moja 3,5-latka doskonale sobie radziła z całą resztą.


W odróżnieniu od piasku, brokat tak łatwo się nie osypuje, więc nadmiar niekiedy trzeba delikatnie "zmieść". Ale efekt jest naprawdę śliczny - przepięknie migoczące drobinki robią wrażenie.
Takie zabawy bardzo ćwiczą precyzję i koncentrację. Poza tym, kto powiedział, że musimy ściśle przestrzegać instrukcji - możemy zdejmować elementy, jakie sami wybierzemy i również według własnego uznania dobierać kolory :)
W ten sposób rozwijamy kreatywność i aranżujemy obrazek po swojemu.


Po posypania odpowiedniego miejsca brokatem, dobrze rozcieramy go palcem, aby dotarł do wszystkich zakamarków.


Na koniec możemy uzupełnić obrazek o dodatkowe elementy, które mocujemy przy pomocy dołączonego kleju.


A potem to już tylko podziwiamy efekty naszej pracy :)


Magiczny brokat - Janod

Do kupienia w promocyjnej cenie TU.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger