10/26/2015

Lisek Chytrusek - interaktywna gra zręcznościowa

Mikołaj i Gwiazdka zbliżają się wielkimi krokami, niektórzy już teraz myślą o prezentach - i wcale się im nie dziwię. Sama wolę rozejrzeć się za nimi wcześniej, niż potem brać udział w tym zakupowym szaleństwie. 
Mam kilka prezentowych propozycji, które koniecznie chcę wam pokazać, więc myślę, że nie ma na co czekać :)
Dziś przedstawiam wam Liska Chytruska - zabawną grę zręcznościową, w którą mogą grać już przedszkolaki. A spodoba im się na pewno, bo jak tu nie polubić biegającego liska, w którego będziemy rzucać jajkami, aby odgonić go od "naszej" kury?


Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy od lat 4. Właściwie dla 2 graczy lub 2 dwuosobowych drużyn. Każdy ma za zadanie bronić swojej kury przed polującym lisem, który przemierza swoją trasę próbując zakraść się do naszego kurnika (naszego, lub przeciwnika :)).
W zestawie znajdziemy plastikowe elementy trasy liska do złożenia, 2 beczki z gniazdami, na których będą przesiadywać tekturowe kury na zielonych patyczkach, mechanizm napędzający liska i tekturowy złodziejaszek oraz połówki jajek z metalową kulką pod spodem.


Gra po złożeniu przedstawia się tak:


Pod liskiem umieszczamy mechanizm napędowy z kolorowym kółkiem, w które będziemy celować naszymi jajkami tocząc je po powierzchni stołu lub podłogi (w zależności od tego gdzie gramy).


Każdy z graczy (lub drużyn) ma po 4 jajka i stara się trafiać w kółeczko pod liskiem, aby zmienić jego trasę. Gdy uda nam się w nie trafić, lisek idzie w kierunku kury przeciwnika - jeśli trafi w nie drugi gracz, lisek będzie podążał w kierunku naszego kurnika.
Gdy lisek zbliży się na kilka cm do kury - ta przestraszona wyskoczy z gniazda :)
Wyobraźcie sobie szalone turlanie jajek na stronę przeciwnika (jednocześnie przez obie strony) usiłując trafić w kółko pod lisem i zmienić kierunek jego trasy - polecam rozgrywkę na podłodze, wtedy jajka nie będą nam spadać.


Zasady są bardzo proste, a gra bardzo dynamiczna i zabawna. Dzieciakom naprawdę się podoba - zwariowana rozgrywka ćwicząca zręczność i refleks graczy.
Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.


Gramy do uzyskania 5 punktów.


Jeśli chcecie zobaczyć, jak w praktyce wygląda ta zwariowana gra - zerknijcie na filmik na fanpage'u wydawnictwa - KLIK

Wydawnictwo Granna

1 komentarz:

  1. O zgrozo Święta ida szybkimi krokami, zawsze mam problem co kupić pod choinkę, nie tak mojemu dziecku, lecz całej rodzinie jest troszkę spora; ) tym razem będę miała mniej czasu, wiec zakupy muszę zacząć juz teraz, iz na mikołajki mam termin porodu...: *

    GRA bardzo ciekawa, mój synek pewnie byłby wniebowziety...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger