11/08/2015

Czytamy komiksy :)

Wczoraj pokazałam wam przegląd komiksów dla dzieci polskich autorów, a dziś pora na autorów zagranicznych. Znane i lubiane tytuły jak Smerfy czy Asterix i Obelix oraz wielki przebój rynku komiksowego, w końcu wydany u nas. Zajrzyjcie ze mną do środka ☺.


"Sisters"
Seria "Sisters" to niezwykle popularny tytuł autorstwa dwóch Francuzów. Rysownik William Maury w 2006 roku zamieścił w internecie kilka zabawnych stripów o swoich córkach, to właśnie te rysunki zainteresowały wydawnictwo, które zaproponowało mu stworzenie serii komiksów wraz z Christophe Cazenove. I stworzyli bardzo świeżą i zabawną komiksową serię scenek, których bohaterkami są dwie siostry - nastolatka Wendy i kilka lat od niej młodsza Marine.
Życie dorastającej dziewczyny jest dostatecznie skomplikowane, a gdy na horyzoncie pojawia się jej młodsza siostra, to już wiadomo, że będzie się działo.
Dziewczyny funkcjonują według zasady "kto się lubi ten się czubi". Nie ulega wątpliwości, że się kochają, ale nie stronią też od wzajemnych psot. Każda strona to odrębna historyjka, można je czytać niezależnie od siebie. Polecam zwłaszcza siostrom ☺.

"Sałatka ze Smerfów"
Komiks ze Smerfami w roli głównej to fantastyczna alternatywa dla telewizyjnej kreskówki. Znani i lubiani bohaterowie, świetne ilustracje, ciekawe przygody. Tym razem Smerfy muszą zmierzyć się z przedziwnym zjawiskiem zamieniania się w warzywa. I tym razem nie będzie w to zamieszany Gargamel. Jak poradzą sobie z tym małe niebieskie stworki?

"Papirus Cezara"
I na koniec para moich ulubieńców - Asterix i Obelix stworzonych przez Goscinnego i Uderzo. Długo oczekiwany album napisany przez Jean-Yvesa Ferriego i zilustrowany przez Didiera Conrada. Warto było czekać, bo niepowtarzalni Gallowie śmieszą do łez i naprawdę trzymają poziom. Można odczuć nieco inny styl autora (sporo młodzieżowych zwrotów), ale historia i żarty pierwsza klasa, podobnie jak ilustracje. Papirus Cezara to zbiót wszystkich jego osiągnięć i podbojów, z jednym słabym punktem w postaci małej galijskiej wioski... Czy usunięcie tego niechlubnego rozdziału będzie dobrym pomysłem, sami sprawdźcie ☺. Kawał dobrego żartu w dobrej cenie.

A wy sięgacie czasem po komiksy? Jacy są wasi ulubieni bohaterowie?

Wydawnictwo Egmont

2 komentarze:

  1. O komiks smerfów :D świetny, sama z chęcią wróciłabym do wioski smerfów :D to była jedna z moich ulubionych bajek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasem sięgam, kiedyś częściej ;) Ale to dlatego rzadziej, że czasu jakoś mniej (przy dwójce dzieci). "Muminki" czekają na półce i "Battling Boy", od starszej córki pożyczony, wyczekuję natomiast przyszłorocznej premiery "Róży Wersalu". I cieszy mnie wznawianie komiksów Baranowskiego - to tak, żeby nie było, iż własne podwórko omijam. Dla mnie komiksy są tak samo wartościową literaturą, jak książki.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger