11/09/2015

Mały artysta - wielofunkcyjna tablica

Zabawki dzielą się dla mnie na dwa rodzaje - takie, które narzucają jedno, gotowe rozwiązanie, a tym samym umożliwiają zabawę tylko w jeden, ściśle określony sposób oraz zabawki, które można odkrywać na nowo z każdym dniem a możliwości ich zastosowań mnożą się wraz z wiekiem dziecka.
Oczywiście zdecydowanie częściej sięgamy po te drugie, choć nie świecą, nie grają, nie mają wydziwień i bajerów, ale właśnie dzięki swojej prostocie rozwijają wyobraźnię i kreatywność naszych pociech. 


Najbardziej cenię zabawki drewniane - poza tym, że pozwalają dzieciom obcować z naturalnymi materiałami, to są tak wytrzymałe, że mogą służyć kolejnym pokoleniom. Cena? Fakt, nie są tanie. Ale gdy dodamy do siebie koszt kolejnej lalki, pluszaka czy bezwartościowej, licencjonowanej zabawki z telewizyjnego ekranu niejednokrotnie otrzymamy większą sumę. Warto więc się zastanowić przed kolejnym zakupem, czy nie jest to chwilowa zachcianka, która tylko niepotrzebnie uszczupli nam portfel czy też zabawka jest naprawdę warta swojej ceny. 


Dziś chcę pokazać wam zabawkę, a może nawet mebel czy pomoc naukową, która może towarzyszyć dziecku przez kilka dobrych lat - przynajmniej 5. 
Biorąc pod uwagę tak długie zastosowanie i możliwości, jakie daje, jej cena jest jak najbardziej uzasadniona.
To drewniana tablica na której z jednej strony możemy rysować kredą, a z drugiej tablica suchościeralna z powłoką magnetyczną.


Można więc po niej pisać i rysować pisakami, a jednocześnie bawić się magnesami. Na górze znajduje się rulon papieru do rysowania lub malowania Dodatkowo wysokość tablicy można regulować (91 - 126 cm). Konstrukcja jest bardzo stabilna, a taca na przybory bardzo funkcjonalna.
Co więcej, taka tablica to świetna ozdoba dziecięcego pokoju. Myślałam, że będzie służyć głównie mojemu przedszkolakowi, ale roczna córka równieć chętnie po niej rysuje ☺. Zresztą naśladowanie starszej to obecnie jej ulubiona rozrywka.


W zestawie oprócz tablicy są kredy, pojemniki, 6 okrągłych magnesów, rulon papieru, magnetyczny wskaźnik i gąbka.


Talica doskonale sprawdzi się podczas wszelkich zabaw magnetycznych, nauki literek, cyferek, ćwiczenia szlaczków, samodzielnego rysowania, zabawy w kalambury, rebusy itp. Możliwości jej wykorzystania jest całe mnóstwo.


Taka tablica to bardzo dobra inwestycja i świetny pomysł na świąteczny prezent ☺. Dobrze sprawdzają się prezenty składkowe - pomagają uniknąć prezentowych rozczarowań i sterty zbędnych zabawek.


A oto, jak wygląda po złożeniu.


A co wy sądzicie o takiej tablicy w pokoju przedszkolaka? ☺

Duża tablica Graffiti - Janod/FB
Do kupienia m.in. TU

3 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger