11/12/2015

Zagraj ze mną: Kolorowe Biedronki - magnetyczna frajda dla całej rodziny

Wydawnictwo Egmont wydało niedawno nową serię gier dla najmłodszych - "Zagraj ze mną". 
To starannie wybrane tytuły, znane i cenione na całym świecie. Od razu widać, że gry stworzono specjalnie dla maluchów - typowo dziecięca grafika, bardzo dobrej jakości tektura i piękne drewniane elementy.
Dziś chcę pokazać wam jedną z tych gier, w którą mogą grać już czterolatki (u nas 3,5-latka świetnie daje radę). Dodatkową atrakcją są tu magnetyczne biedronki, które przytulają się bądź odwracają od siebie - w zależności od nastroju :)Wysoka jakość elementów zwraca uwagę od razu po otworzeniu pudełka - dzieci natychmiast chcą je porwać i się nimi bawić. Gra Kolorowe Biedronki otrzymała aż 3 nagrody, w tym słynną niemiecką Spiel des Jahres (Gra Roku).


W pudełku znajdziemy solidne wyposażenie - grubą planszę ze wskazówką, 7 drewnianych mrówek, 8 drewnianych biedronek, kołeczki do oznaczania kropek oraz tekturowe koło - wskaźnik kolejki.


Kolorowe biedronki to gra kooperacyjna, czyli taka, w której wszyscy gracze wspólnie walczą o osiągnięcie tego samego celu - tu nie ma rywalizacji, tylko wszyscy ze sobą współpracują, żeby wygrać.
Celem gry, jest doprowadzenie biedronek na bal zanim pojawią się na nim mrówki.
Owe biedronki rozpoczynają grę z kropkami w jednym kolorze - odpowiadającym płatkowi na którym siedzą. Aby móc pojawić się na balu, muszą zadbać o odpowiedni strój - tak wymienić się ze sobą kropkami, aby każda była w innym kolorze.

Aby jednak mogły to zrobić, gracze kolejno kręcą strzałką i umieszczają wskazaną przez nią biedronkę po drugiej stronie wybranego płatka (przy biedronce, z którą chciałyby się wymienić kropką).


Ale - to wcale nie jest takie proste. Nie zawsze biedronka, obok której "przycupniemy" ma ochotę na taką wymianę. Gdy biedronka odwróci się (magnesy biedronek odpychają się), musimy odstawić naszą biedronkę na wcześniejsze miejsce i kolejka przechodzi na następnego gracza. Gdy jednak biedronki zbliżą się do siebie (magnesy się przyciągną), wtedy możemy wymienić się kropkami (jedną). Gracz kręci strzałką i szuka pary do "wymianki" dopóty, dopóki nie trafi na "niegościnną" biedronkę, która się odwróci.


Cała rozgrywka prezentuje się niezwykle zabawnie - biedronki bardzo mocno na siebie oddziaływują przyciągając się lub odpychając. Dzieci poznają tym samym prawa fizyki, a przy okazji ćwiczą pamięć (starają się zapamiętać pary, które się nie "lubią") i ćwiczą myślenie strategiczne (wybierając odpowiednie pola aby wymienić wszystkie kropki).


Warto zjednoczyć siły, bo tuż obok czają się żółte mrówki, które chcą zakraść się na bal bez nas!
Za każdym razem, gdy losująca wskazówka pokaże miejsce pomiędzy płatkami, jedna mrówka wędruje na pnącze - gdy dotrą na szczyt zanim biedronki zmienią stroje - wygrywają!


Gra niesamowicie wciąga - może to przez te przyciągające magnesy :)
Fakt, że dzieciom bardzo się podoba, a i dorośli fajnie się przy niej bawią.


Bardzo dobry tytuł na rozpoczęcie przygody z planszówkami i ciekawy pomysł na prezent - również mikołąjkowy czy gwiazdkowy :)

Wydawnictwo Egmont

5 komentarzy:

 1. Czy ta promocja juz sie skonczyla? Klikajac w podany link niestety cena zupelnie inna sie ukazuje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uff, a mnie się jeszcze wczoraj udało :)

   Usuń
  2. A w jakiej cenie była?

   Usuń
 2. Świetna gra. Moje dziewczynki byłyby zachwycone tzn. będą :) Na mikołaja jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak duże są te biedronki i te ich drewniane kropeczki, którymi trzeba się wymieniać?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger