12/15/2015

Książkowe inspiracje dla starszych "maluszków" :)

Co pewien czas na blogu przedstawiam książki dla starszych dzieciaków, nawet nastoletnich. Lubię wiedzieć co słychać wśród nowości również dla tej grupy wiekowej i z przyjemnością dzielę się moimi odkryciami na blogu (KLIK).
Dziś pokażę wam dwie nowości, obie mogą być bardzo dobrym pomysłem na prezent.Książki są zupełnie inne - jedna zabierze nas w świat iluzji i magii, a druga w świat pasji i sukcesu. Obie to bardzo dobre pozycje i zdecydowanie godne polecenia.
Na początek kolejny tom emocjonującej serii Brandona Mulla "Pięć Królestw" - "Błędny rycerz". Pierwszą część pokazywałam wam tu, pora na wyczekiwaną kontynuację.
Cole trafia do kolejnego królestwa, tym razem rządzonego przez iluzję. Towarzyszyć mu będą przyjaciele, jakich poznaliśmy w pierwszej części, ale i nowi bohaterowie.
Na każdym kroku roi się od niezwykłych stworów, a świat w którym się znajdujemy przedstawiony jest tak fantastycznie, że czujemy go niemal namacalnie.
Mull świetnie prowadzi fabułę, jest intensywnie i naprawdę zauważymy kilka bardzo zgrabnych zwrotów akcji.Nie zapominajmy oczywiście, że to książka dla młodszych czytelników i nie oczekujmy bardzo krwawych i brutalnych opisów. Choć i takich sytuacji nie brakuje, to jednak są one odpowiednio złagodzone i odpowiednio dostosowane do odbiorcy.
Jednocześnie książka jest dość schematyczna - znowu królestwo, zły władca, zadanie do wykonania i droga rojąca się od niebezpieczeństw.
Ja podczas lektury ani chwilę się nie nudziłam i nawet nie wiem, kiedy znalazłam się na ostatniej stronie, dlatego z przyjemnością sięgnę po kolejną część tej serii.
Fani słynnego Baśnioboru powinni być zadowoleni, bo ich ulubiony autor najwyraźniej jest w pełni sił.


Kolejna książka to opowieść o chłopcu, który wymarzył sobie piłkarską karierę i urzeczywistnił swoje marzenia - "Ibra, chłopak, który odnalazł własną drogę" to trzecia udana książka Yvette Żółkowskiej-Darskiej, po Messim i Ronaldo. Znowu pełna ciekawostek i w stylu, który tak polubiłam w poprzednich częściach. Autorka ma niezwykłą łatwość opisywania prawdziwych wydarzeń jak najciekawszej powieści - co tylko dowodzi, że najlepsze historie pisze samo życie i trzeba je tylko umieć odpowiednio przedstawić. Nie znajdziemy tu suchych faktów encyklopedycznych, tylko historię tętniącą życiem, taką z krwi i kości, którą pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Tytułowy Ibra - Zlatan Ibrahimović miał niełatwe dzieciństwo. Ale jego upór i ciężka praca pozwoliły mu osiągnąć bardzo wiele - co potwierdza jedynie fakt, że to my sami decydujemy o tym, kim będziemy. Nasza sytuacja może nam to jedynie utrudnić lub ułatwić, ale ostatecznie to my kierujemy swoim życiem i kiedy naprawdę mocno czegoś pragniemy i ze wszystkich sił do tego dążymy - to na pewno się uda!

Jeśli macie 8-10 latków i wciąż zastanawiacie się, co im kupić - polecam postawić na dobre, sprawdzone książki. Jak te ☺.

Wydawnictwo Egmont

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger