1/25/2016

Kreatywne zabawy: Zabawa chrupkami czyli PlayMais

Dziś kolejny wpis z cyklu kreatywne zabawy. Tym razem kolorowe chrupki, z których możemy wyczarować, co tylko zechcemy. Ta "kukurydza" do modelowania ciekawiła mnie już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz ją wypróbowaliśmy. Zestawy są bardzo różne, my na początek postawiliśmy na dwa najmniejsze. Choć biorąc pod uwagę to, że każdy z nich zawiera około 70 "chrupek" nie są wcale takie małe, a w dodatku kosztują około 10 zł :)


PlayMais to tak naprawdę zwykłe kolorowe chrupki kukurydziane, które wszyscy doskonale znamy.
Wystarczy namoczyć dołączoną filcową ściereczkę, przysunąć do niej chrupkę, a następnie połączyć ją z kolejną. Chrupki są plastyczne, łatwo uformować z nich różne kształty przy pomocy wody. Można je też ciąć i dowolnie łączyć.
Myślałąm, że jeden zestaw pozwala stworzyć jedno zwierzątko, ale po jego skonstruowaniu zostało nam jeszcze ponad 40 chrupek :) Mogłyśmy więc bawić się dalej.


Zabawa zajmuje dziecko na dłuższa chwilę, a przy okazji rozwija jego wyobraźnię i zdolności manualne. Łączymy więc przyjemne z pożytecznym.
To ciekawa opcja na długie zimowe wieczory.


Te chrupki często wykorzystywane są na zajęciach terapeutycznych i ćwiczeniach integracji sensorycznej. a wspólna zabawa w domu integruje całą rodzinę.
Nasze konstrukcje mogą być bardzo różne od węży, poprzez proste ludziki po bardziej skomplikowane kształty - wszystko zależy od naszej wyobraźni i umiejętności manualnych.


Chrupki PlayMais dostały sporo nagród i wyróżnień, a dzieciaki bardzo je lubią. Poza łączeniem na bazie wody, można bawić się też w tworzenie konstrukcji przy pomocy wykałaczek - to też sprawia dzieciom frajdę.
Zabawa podobała się też naszemu młodszemu szkrabowi, ale ciężko było ją powstrzymać od zjadania wyglądających znajomo chrupek. Na szczęście nie ma w nich żadnych szkodliwych substancji - ich skład to skrobia kukurydziana i barwniki spożywcze.
To prawdziwie ekologiczny materiał budowlany :)

Różne zestawy PlayMais znajdziecie tu - KLIK

2 komentarze:

  1. Świetne są te chrupki , zabawa jak najbardziej kreatywna . Coś podejrzewam że równie dobra zabawa była by dla mnie jak i dla synka ;*

    OdpowiedzUsuń
  2. cudna zabawka, tylko u mnie połowa dzieciaczków (Gabi) by je zjadła :P

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger