1/01/2016

Lektury na dobry humor :-)

Pomyślałam sobie, że dobrze będzie rozpocząć nowy rok optymistycznie, stąd właśnie pomysł na taki wpis. Trzy książki, dzięki którym się uśmiechniemy - my i nasze pociechy ☺. Prawdziwe creme de la creme.
Zaczynamy?Na początek co nieco o polityce, która ostatnimi czasy stała się tak absurdalna, że zdecydowanie wolę lekturę tej książki niż oglądanie wiadomości. Wydawnictwo Tashka wydało niedawno w fragmenty audycji radiowej Kasi Stoparczyk, w której maluchy komentują aktualne życie polityczne. Zawsze lubiłam tego słuchać, dzieciaki nie raz zaskakiwały mnie swoją błyskotliwością, bystrością i cudowną spontanicznością.
Są tak bezpośrednie i twórcze, że radzą sobie z każdym pytaniem i robią to wprost obłędnie.
A wydanie w oprawie graficznej Roberta Romanowicza to prawdziwy majstersztyk. Fantastyczny sposób na odprężenie i uśmiech po długim, męczącym dniu.

"Politycy w piaskownicy" - Wydawnictwo TashkaA dla miłośników smaczków językowych mam inną propozycję - książkę o powiedzonkach warszawskich autorstwa Mroux. Świetna sprawa nie tylko dla Warszawiaków. Krakowiacy również przednio bawią się przy tej lekturze, zwłaszcza, że qiele tych powiedzonek znają i używają.

No to cyk, Kochani ☺.

"Jak bum cyk cyk. Powiedzonka warszawskie" - Wydawnictwo BabarybaI na koniec zabawny zbiorek wierszy Agnieszki Frączek z fantastycznymi ilustracjami Macieja Szymanowicza. Od lat 3, ale bawią i czytającego. Zręczne rymy, zabawne porównania, naprawdę wybornie się to czyta. Oprócz warstwy humorystycznej nie sposób nie dostrzec tu bardzo ciekawego słownictwa i materiału do ćwiczeń prawidłowej wymowy: Zaraz, zaraz! Czym on strzygł?! Czym? Uszami grzyb strzyc zwykł."Śmiechu warte" - Wydawnictwo LiteraturaDużo uśmiechów w Nowym Roku, Kochani!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger