1/02/2016

Bajki terapeutyczne - Przygody niezwykłych bohaterów

Wspólne czytanie z dziećmi to jedna z najprzyjemniejszych chwil w ciągu dnia. Ogromnie się cieszę, że moja córka już jako niespełna 4-letnie dziecko tak bardzo polubiła tę formę rozrywki. Książek mamy naprawdę sporo, ale tych nigdy dość i wciąż chętnie sięgamy po nowe ciekawe tytuły. Jakiś czas temu odkryłam bajki terapeutyczne. Wprawdzie te, które pokazywałam wam jakiś czas temu na blogu są dla nieco starszych maluchów, ale niedawno znalazłam bajki dla najmłodszych przedszkolaków.10 bajek pomagających dzieciom zrozumieć i zaakceptować 10 trudnych tematów, takich jak lęk przed przedszkolem, adopcja, radzenie sobie z agresją, konieczność pójścia spać, szanowanie zabawek, wizyta u lekarza, higiena i dziecięce obowiązki, nocne lęki i przeprowadzka.
Wszystkie opowiadania napisane są prostym językiem, który dziecko bez problemu zrozumie. Bohaterowie są bardzo różnorodni - olbrzymy, owieczki, kaczki, nietoperz, chłopczyk, samochodzik, dinozaury, czarodzieje, strachy czy ślimak.Ilustracji jest tu niewiele, więc pewnie nie każdemu maluchowi się spodoba, ale opowiadania czyta się bardzo szybko i z dużą przyjemnością.
Książka będzie ciekawą lekturą również dla rodziców i wychowawców, bo pokazuje, jak omawiać z dziećmi trudne tematy i przy okazji stanowi bardzo dobrą pomoc terapeutyczną."Przygody niezwykłych bohaterów" - Wydawnictwo Novae Res3 komentarze:

 1. A ile ma stron kazda bajka? U nas czytanie sie sprawdza, ale musza to byc w miare krotkie historyjki I musi byc wiele obrazkow ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok 5-10 stron każda. Te krótsze z pewnością się sprawdzą, są napisane bardzo przyjemnym dla dziecka językiem :)

   Usuń
 2. Mój maluch bardzo chętnie ,,czyta" :D Dlatego jak w sklepie tylko dopadnę coś podobnego, to od razu kupuję :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger