1/05/2016

"O rety! Przyroda" - nasze ostatnie książkowe odkrycie

W końcu do nas dotarła! W rzeczywistości jest jeszcze lepsza niż na zdjęciach - i jaka wielka! 
Mamy ją od dziś i towarzyszyła nam przez cały wieczór. Helenka nie przepuściła żadnej stronie i obecnie jesteśmy w połowie, ale już nie możemy się doczekać, żeby jutro kontynuować tę smakowitą lekturę :)


Ci z Was, którzy zaglądają do nas na FB wiedzą o jaką książkę chodzi, a ci, którzy nie mieli okazji o niej usłyszeć - niech koniecznie nadrobią.
"O rety! Przyroda" to świetna książka autorstwa Tomasza Samojlika - przyrodnika i rysownika zarazem, której premiera odbędzie się 13.01.
To absolutnie fantastyczna lektura dla dzieciaków od lat 3, a nawet nieco młodszych, bo książkę można czytać i oglądać na różne sposoby.


Dla maluszków będzie tradycyjnym picture bookiem - mogą śledzić ilustracje i wyszukiwać szczegóły, przy okazji obserwując następstwo pór roku w różnych sceneriach.
Przedszkolaki będą miały okazję poznać masę ciekawostek przyrodniczych podanych w tak zabawny i zręczny sposób, że czyta się je z ogromną przyjemnością - zaręczam wam, że i dorosłego taka lektura uziemi na dłuższą chwilę. 
Dzieci w wieku szkolnym poznają z pewnością nazwy nieznanych im dotychczas zwierząt i ich zwyczaje, a także bogatą florę wzbogaconą o cenne ciekawostki.


Każdą rozkładówkę poprzedza krótkie wprowadzenie autora z charakterystyką danej pory roku i zjawisk przyrodniczych oraz wzmianką o zwierzaku, którego następnie musimy odnaleźć na planszy.

Dowiemy się jak nazywa się najmniejszy polski ptak, jakie zwierzęta hibernują, kto składa oliwkowe jaja, co wspólnego mają wilki ze sznurowaniem, jakie zwierze zwane jest "królem bagien" i poznamy zwyczaje małej, drapieżnej sóweczki. 
Wierzcie mi, że to zaledwie garstka ciekawostek z tej książki, którą naprawdę można chłonąć godzinami - bez względu na wiek. 


Fantastycznym pomysłem jest podział tematyczny - mamy tu 4 części odpowiadające porom roku, a następnie każda z nich podzielona jest na jej wczesną porę i pełnię w różnych sceneriach - w lesie liściastym, borze, w górach, nad rzeką i jeziorem, na polu i łące, w mieście i parku, na bagnach, w jaskini, ogrodzie, przy drodze, a nawet w naszym mieszkaniu.


Jak wspomniałam na początku, książka jest dużego formatu27,5×37,5 cm i ma aż 96 stron, nie jest to więc mała przyrodnicza kartonówka dla maluchów, ale naprawdę solidna dawka wiedzy i rozrywki podana w niebanalny sposób. 
Książka ma twardą oprawę miejscami lakierowaną, kartki są z grubszego, matowego papieru o gramaturze 150.Bardzo ciekawym urozmaiceniem są białe dymki w formie komiksu z krótkimi dialogami niektórych zwierzaków. To właśnie o te kwestie za każdym razem dopominała się moja córa sprawdzając, czy na pewno wszystko przeczytałam.
Komentarze na kolorowym tle to przeróżne ciekawostki przyrodnicze.My jesteśmy zachwyceni tą pozycją, a naprawdę nie tak łatwo wprawić nas w zachwyt :)
To wspaniały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem na rozmowie, wspólnym odkrywaniu i zabawie.
To świetny pomysł na mądry prezent, który zadowoli każdego małego bystrzaka.

Wydawnictwo Multico - kolejny raz przekonało mnie, że jest bezkonkurencyjne w kategorii książek przyrodniczych :)

"O rety! Przyroda" - do kupienia tu - KLIK/KLIK

4 komentarze:

 1. Naprawdę wygląda bardzo ciekawie i może zainteresować niejednego szkraba.

  OdpowiedzUsuń
 2. My uwielbiamy wszelkiego rodzaju kolorowe bajeczki i książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam do Was wpadać, podkradłam kilka książkowych pomysłów na Gwiazdkę i dzieci były zachwycona :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Córka uwielbia książki Samojlika.
  Ta książka wygląda cudownie. Chętnie bym kupiła, ale moja córka ma już 11 lat.... Chyba za duża?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger