1/13/2016

O Wilku... i o tym, jak udało nam się odkryć kolejną świetną serię książek dla dzieci

Jakiś czas temu pokazywałam na blogu piękne picture-booki Petera Carnavasa - klik. To pierwsze książki wydawnictwa Adamada, które poznaliśmy. Dziś natomiast pora na ich kolejne publikacje, które niezwykle przypadły nam do gustu - seria o uroczym Wilczku.
Ciekawe historie, sympatyczny bohater i świetne ilustracje. Sami zobaczcie!


Córka tak polubiła Wilka, że za każdym razem kiedy sięgamy po jego przygody, koniecznie musimy przeczytać wszystkie 4 części. 
Książki nie są długie - mają około 30 stron, ale stosunkowo niewiele tekstu, za to ogromne, całostronicowe ilustracje.
Opowiadania są bardzo zabawne i naprawdę słucha się ich z przyjemnością. Bezimienny Wilk od razu przypadł nam do gustu - nie brakuje mu pomysłów, jest milutki, pomocny i trochę zwariowany :)
Jego przygody na pewno was zaskoczą - bo kto widział wilka, który piecze szarlotkę, przeżył bliskie spotkanie z pytonem papuaskim, oskubał z piór pawia i był na Marsie? A to tylko kilka z jego przygód :)

W książeczce "O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu" przeczytamy o tym, ile wyrzeczeń i trudności kosztowało naszego bohatera upieczenie wspomnianej szarlotki. 


Zdobycie przepisu, a następnie kolejnych składników wymagało od niego nie lada sprytu i odwagi. W Baśniowym Lesie spotkał trzy świnki, koźlątka, Czerwonego Kapturka, złego lisa, Babę-Jagę i Śnieżkę, za każdym razem przeżywając nową przygodę.
"O Wilku. który chciał zmienić kolor" to opowiadanie o tym, że nie tylko kobieta zmienną jest :)
Wilkowi znudził się jego czarny kolor i rozpoczął poszukiwania swojego nowego "looku".
Kłopot w tym, że w każdym z nowych kolorów Wilk nie czuł się dobrze - albo przypominał Świętego Mikołaja albo żabę, a jeszcze innym razem księżniczkę. Nie daje jednak za wygraną i próbuje dalej, ale naprawdę łatwo nie jest. Na jaki kolor ostatecznie się zdecyduje? Przeczytajcie sami :)

"O Wilku, który obchodził urodziny" - tym razem nasz Wilczek ma chwilowe załamanie i utratę wiary w siłę przyjaźni. Zbliżają się jego urodziny i zaprasza znajomych, ale ci nagle znajdują masę wymówek. Z pomocą Wilkowi przychodzi Dżin, który spełnia jego życzenie i przenosi do w zupełnie inne miejsce. Jednak ani to, ani drugie z miejsc nie przypadło Wilkowi do gustu - z różnych względów, tak więc ostatnie życzenie wykorzystał na powrót do Baśniowego Lasu, a jak rozwiąże sprawę ze swoimi urodzinami? O tym dowiecie się z książki :)

I na koniec "O Wilku, który bał się własnego cienia" - coś dla strachliwych maluchów. Wilk również boryka się z lękami i wytworami swojej wyobraźni. Można by pomyśleć, że to dla niego naprawdę spory problem. W opowiadaniu przyjdzie mu zmierzyć się z kilkoma niełatwymi sytuacjami - jak sobie poradzi i czy uda mu się w końcu uporać ze swoimi strachami?
Książki są kwadratowe i mają kartonową okładkę, ale nie jest ona bardzo twarda, tylko giętka.


Seria jest naprawdę urocza, czytamy je przynajmniej raz w tygodniu i córka bardzo je lubi. 
Pisałam wam kiedyś, że w Nowym Roku chcę wam pokazać kilka świetnych serii książek dla dzieci, jakie niedawno odkryłam - seria o Wilku to na pewno jedna z tych, które chciałabym wam polecić.

Wydawnictwo Adamada

5 komentarzy:

 1. Czy zna może Pani jakieś godne polecenia wydanie książki z baśniami?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne, te książki muszę kupić, nie ma innej opcji. Wnętrze mnie zachwyca :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach zastanawiałam się ostatnio nad ich zakupem (nawet w jednej księgarni internetowej widziałam je w całkiem dobrej cenie, niecałe 10 zł), ale coś mnie odwiodło od samego zakupu. I to był błąd. Ale nadrobimy. Będziemy je mieć!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe książeczki - pewnie kiedyś znajdą się na półce mojego Jasia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe ilustracje - przyciągają wzrok :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger