1/12/2016

Projektujemy biżuterię - B.Toys

Agnieszkę z Krainy Szkraba wspominałam na blogu już kilkukrotnie - zdecydowanie ma "nosa" do wyszukiwania ciekawych zabawek i gier. Tym razem dzięki niej poznałam coś, co potrafi zająć dzieciaki na dłuższy czas - tak, tak dzieciaki, bo bawi się tym zarówno prawie 4-latka, jak i niespełna 1,5-roczny szkrab :) Ta zabawka to zestaw do samodzielnego tworzenia biżuterii. To, co odróżnia ją od innych tego typu zabawek są - różnorodne kształty i brak sznureczka do nawlekania, który tu nie będzie w ogóle potrzebny.


 Nasz zestaw składa się z 150 elementów - są tu różne koraliki, pierścionki, bransoletki, z których można wyczarować naprawdę niezwykłą biżuterię - a wszystko to łącząc ze sobą elementy na zasadzie kliknięcia.
Pomysł jest genialny w swojej prostocie, a zabawka nie dość, że bardzo podoba się dzieciom, to znakomicie stymuluje ich rozwój. 


WRAŻENIA SENSORYCZNE 
Elementy są bardzo zróżnicowane - mają różne kształty, wypustki, są wykonane z różnego materiału (gumowe, plastikowe), dzięki czemu dostarczają ciekawych wrażeń dotykowych. Bardzo ciekawa zabawka do stymulacji sensorycznej.

KREATYWNOŚĆ
Dzieci same projektują biżuterię zgodnie z tym, co podpowiada im wyobraźnia - w ten sposób rozwijają swoją kreatywność.

SPRAWNOŚĆ MANUALNA
Już samo chwytanie drobnych elementów o różnej fakturze kształtuje sprawność manualną najmłodszych szkrabów. Kilkulatki natomiast łącząc ze sobą elementy rozwijają małą motorykę i umiejętności manualne, które bardzo pomogą im podczas nauki pisania.

KONCENTRACJA i PRECYZJA
Elementy są bardzo atrakcyjne pod względem kształtu i kolorystyki, dlatego dzieci bardzo chętnie sięgają po tę zabawkę. Samodzielne projektowanie uczy koncentracji i precyzji, koniecznych podczas łączenia koralików.

NAŚLADOWANIE RÓL
Stworzone projekty mogą okazać się przydatnymi akcesoriami podczas różnych scenariuszy zabaw. Przebieranki, wcielanie się w różne role.


 Zestaw mieści się w przezroczystym, zakręcanym pojemniku, ale my wolimy przechowywać go w koszyku, który idealnie nam do tego celu przypasował :)
Niektóre elementy łączą się łatwiej, inne trudniej, ale 4-latek powinien sobie bez problemu z nimi poradzić. Młodsze dzieciaczki będą potrzebować pomocy rodzica.
Bardzo ciekawa zabawka - dla maluszka i starszaka :)
Jak wam się podoba?

W ofercie Krainy Szkraba nie widzę teraz naszego zestawu, ale są mniejsze, 50-elementowe w różnych wersjach kolorystycznych, np. KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger