2/07/2016

Klocki Canoe - stymulacja wzroku, wzory i kontrasty

Cieszę się, że na rynku dostępnych jest tak wiele ciekawych zabawek. Wiele z nich nie dość, że potrafi zainteresować dziecko i zająć je na dłuższy czas, to jeszcze rozwijają nasze pociechy w różnych obszarach. Zabawa to zawsze ogromny wkład w dziecięcy rozwój - zarówno emocjonalny, jak i kreatywny czy logiczny. Dobrze więc podsuwać dziecku różnorodne zabawki, które samo może odkrywać i które mają na nie dobry wpływ. 
Niedawno poznałam bardzo ciekawy zestaw klocków i plansz edukacyjnych Canoe, o których dziś chciałabym wam opowiedzieć.W płóciennym woreczku znajdziemy 60 drewnianych klocków w kontrastowych barwach. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z czymś bardzo oryginalnym. Klocki są albo jednokolorowe (białe i czarne) bądź są na nich narysowane różne figury - kwadrat, koło, krzyżyk i iks.
Wykonane są z drewna bukowego i pomalowane bezpiecznymi farbami.Gdy tylko je zobaczyłam, w głowie pojawiło mi się mnóstwo pomysłów na ich wykorzystanie - od tradycyjnych klockowych konstrukcji, wież, poprzez układanie płaskich obrazków po tworzenie ciągów i wzorów


W ofercie producenta (Oliwka) znajdują się również plansze edukacyjne, które fantastycznie uzupełniają klocki.
To świetny materiał do nauki odwzorowywania i stymulujący lewą półkulę mózgu. Wbrew pozorom rozróżnienie białego kwadratu na czarnym tle od czarnego kwadratu na białym tle to nie taka prosta sprawa dla dziecka, zwłaszcza wśród tylu klocków w kontrastowych barwach. Dzięki zabawom tym zestawem, dziecko bezbłędnie wybierze odpowiedni element.


Pewnie niektórzy z was zapytają, co dzieci sądzą o tej zabawce, bo pomijając jej walory edukacyjne, musi przecież być też atrakcyjna dla dziecka. Wszystko zależy od zainteresowań naszej pociechy. Moim córom zestaw się spodobał - maluch chętnie układa wieże (do tej pory tylko je burzyła ☺) i sobie tylko wiadome sekwencje, a starsza - lubi bawić się w odwzorowywanie przy pomocy plansz albo powtarzanie wzorów wymyślonych przeze mnie. Czasami nawet robimy wyścigi, kto pierwszy odtworzy wzór z planszy.


Kolory klocków nie są przypadkowe - kontrasty wzbudzają zainteresowanie dziecka, przyciągają wzrok i korzystnie wpływają na koncentrację. Znaki graficzne uczą dzieci analizy podobieństw i różnic, a co za tym idzie dziecko dokonuje przemyślanego wyboru poszczególnych klocków.
U najmłodszych maluszków sprawdzą się ciągi z klocków gładkich, bez wzorów, samo odwzorowanie nawet łatwego ciągu to wielkie osiągnięcie.

To zabawka, którą lubi bawić się cała rodzina - każdy na swój sposób.

Tego typu zabawki (mocno stymulujące zmysły) są świetnym materiałem do pracy z dzieckiem, u którego podejrzewamy zaburzenia integracji sensorycznej. Domowa terapia może zdziałać cuda i warto ją wypróbować zanim zdecydujemy się na zajęcia z terapeutą SI.


Producentem klocków jest Oliwka.edu.pl. W jego ofercie znalazłam więcej ciekawych produktów, więc pewnie jeszcze nie jeden raz tam zajrzę ☺.

A jak wam podobają się takie zabawki?

3 komentarze:

  1. mamy są wspaniała pracujemy z zaburzeniami IS dotykowe też maja super Gosia Blue

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne klocki! Podoba mi się, że to nie jest zabawka na pół roku, tylko jej zastosowanie można dostosowywać do wieku dziecka!

    OdpowiedzUsuń
  3. A jakie klocki możesz polecić dla 8 miesięcznego malucha?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger