2/11/2016

Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami

Emocje to temat rzeka. Wszyscy je przeżywamy, ale nie każdy potrafi o nich rozmawiać.
Książka, którą dziś wam pokażę może w tym bardzo pomóc. Grzegorz Kasdepke, a właściwie pani Miłka, nowa przedszkolanka bardzo zręcznie przeprowadzi nas i nasze pociechy przez ten niełatwy temat. Pani Miłka nie wypuszcza się w ten grząski teren bez odpowiedniej asysty - o nie! Towarzyszył jej będzie pajacyk, który jak się okaże, też potrafi wzbudzać skrajne emocje.
Nowa wychowawczyni ma niełatwe zadanie, bo nawet najlepiej przygotowany plan lekcji uzależniony jest od dziecięcych nastrojów - a jak uczyć o uczuciach, nie uwzględniając tych panujących wokół?
Dzięki tej książce omówimy z naszymi przedszkolakami takie emocje, jak gniew, nuda, radość, ale i zazdrość, wstyd, tęsknota czy poczucie krzywdy.
Książka na pewno spodoba się dzieciakom, bo podąża ścieżką doskonale im znaną - podobnych problemów, trosk i radości. Pierwsze przyjaźnie, chęć imponowania innym czy zazdrość o drobiazgi - wszystko to jest dla dzieci niezwykle ważne. Autor posługuje się prostym i zabawnym językiem, który doskonale trafia w gusta przedszkolaków. Dodatkowo doskonale im znane zabawy czy codzienne perypetie sprawiają, że książki słucha się tym przyjemniej.
Dzięki rozmowom o emocjach, dzieciom łatwiej będzie je zrozumieć i kontrolować. W końcu panowanie nad emocjami świadczy o dojrzałości. 
Pod każdą z opowieści czeka na nas krótki opis danej emocji i praktyczne rady dla dzieci i rodziców.
Co więcej, lektura jest świetną okazją do pogłębienia więzi z naszymi pociechami poprzez refleksję, szczerą rozmowę i wymianę przemyśleń.
Książka jest niewielka, poręczna, ma twardą oprawę i bez problemu można ją zapakować do torebki i zabrać ze sobą np. w podróż. Z pewnością umili nie jeden wieczór :)


Wydawnictwo Nasza Księgarnia

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger