3/22/2016

A może by tak ... zwiedzić świat z Nelą?

Ma zaledwie 9 lat, a zwiedziła więcej niż niejeden dorosły. Mała reporterka, dziewczynka, która uwielbia podróżować i swoimi wrażeniami dzieli się z innymi. Przyznam się, że sama czytam jej książki z przyjemnością, a ma już ich kilka na swoim koncie. Sami uwielbiamy podróże, poznawanie innych kultur, zwyczajów, smaków. Świat jest tak różnorodny, że grzechem byłoby nie chcieć go poznać, choćby za sprawą takich książek - z masą pięknych zdjęć, szczegółowymi opisami i treścią dostosowaną do dzieci. Jeśli zastanawiacie się jeszcze nad "zajączkowym" upominkiem, to te książki będą doskonałym wyborem (zwłaszcza, że zdradzę wam, gdzie można je kupić za mniej niż 20 zł:)).W naszej kolekcji mamy 3 książki o przygodach Neli. Choć moja córka ma dopiero 4 lata, to już czytuję jej niektóre historie, lubi zwłaszcza ciekawostki o zwierzętach. Często czytam je najpierw sama a potem opowiadam przy różnych okazjach. Już wcześniej lubiliśmy opowiadać jej o naszych podróżach na różne kontynenty, o tym, jaki świat jest różnorodny i jak żyją jej rówieśnicy na innych kontynentach. 


"10 niesamowitych przygód Neli" to pierwsza książka dziewczynki, napisana gdy miała 10 lat. Przygody są doprawdy niesamowite, bo czy można nazwać inaczej fakt posiadania swojego słonia, morskie skarby Zanzibaru (byliśmy tam 5 lat temu, a wciąż mam przed oczami te widoki!), smaki Tajlandii (zdecydowanie najsmaczniejsza kuchnia, jaką przyszło nam kosztować w Azji), wspinaczka na wulkan (też nam się marzyła podczas pobytu na Bali), zabawy z tygrysami, przeprawa przez pustynię solną w Boliwii, spotkanie z kobrą, wyprawę do tajskiej dżungli, widok wodnych bestii u wybrzeża Amazonki, czy różowych delfinów?


Muszę przyznać, że bardzo podziwiam Nelę. Kiedy podróżowaliśmy z mężem i zwiedzaliśmy opisane przez nią miejsca, niejednokrotnie wymagało to od nas wielu poświęceń i trzeba było wykazać się sporą wytrzymałością. Nawet, jeśli podążamy po szlakach turystycznych, to musimy pamiętać, że Azja, Afryka czy Ameryka południowa to nie Europa i standardy podróżowania po tych kontynentach jest często zupełnie inny. Ale możliwość obcowania z tymi miejscami też jest dużo intensywniejsza. "Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane" to kolejna książka małej reporterki. I tu czeka na nas 10 jej ciekawych przygód: afrykańskie safari, wodospad na Nilu, spotkanie z flamingami, Góry Semien, Zanzibar, żółwie na wyspie Gili, wyprawa na Komodo, tajskie robaczki, świątynia małp (relację z naszej wizyty w tym miejscu z 1,5-roczną wówczas Helenką znajdziecie TU) i hipopotamy na afrykańskiej sawannie.

"Nela i tajemnice świata" to trzecia książka dziewczynki. Nela urosła i odwiedziła kolejne ciekawe miejsca. Struktura książki jest podobna jak poprzednich części - 10 rozdziałów pełnych pięknych zdjęć i ciekawostek. Gibony, Mursi z doliny Omo, spacer po dnie morza, barwny świat tukanów i kolibrów, przyjście na świat małych żółwików, czarownice z La Paz, lwy morskie, niezwykle długie szyje i wizyta w indiańskiej wiosce. 
Bardzo podoba mi się, że Nela uzupełnia swoje przygody o różne ciekawe fakty geograficzne oraz ze świata fauny i flory. Dzięki temu dzieci przy okazji przyjemnej lektury mogą zapamiętać masę ciekawostek. Tak podane fakty z pewnością zostaną w pamięci na dłużej :)

Nelę na FB znajdziecie tu - KLIK (już niebawem ukaże się jej 5 książka!)

Książki są sporej objętości (ok. 180 str) i mają trardą oprawę z gąbką. 
W bardzo dobrej cenie znajdziecie w księgarni Nieprzeczytane.pl

1 komentarz:

  1. Mi osobiście program z Nelą jakoś nie przypadł do gustu ale w przypadku książek widzę że mogłoby być inaczej... Choć i tak ważniejsze w tym przypadku jest to że Córcia Nele lubi ;-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger