4/02/2016

Wiosenne nowości i zapowiedzi książkowe dla dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej zobowiązuje :) 
Zapraszam Was na wiosenny przegląd nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci.

Kliknięcie w okładkę przeniesie was na strony poszczególnych wydawnictw. Opisy autorstwa wydawnictw.

MALUSZKI

***
Kto zjadł biedronkę?

Gdzie się podziała biedronka? Czy zjadł ją lew, a może wiewiórka? Poszukajcie jej razem w tej niezwykłej przestrzennej książce z kartonowymi stronami. I nie martwcie się: to historia ze szczęśliwym zakończeniem!


*** 
Odkryj, co…

Co wygląda jak pędzel? Co przypomina muchomora? Co ma tukan do banana? Książka z zagadkami, na które najlepsze odpowiedzi podsuwa dziecięca wyobraźnia. W sam raz dla ciekawskich smyków.
Guido van Genechten w 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę "Rikki". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi w roku 2007 Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci za książkę "Nie chcę być duży".


***

Odkryj, gdzie…

Gdzie kotek smacznie śpi? Gdzie dżdżownica ma głowę? Gdzie wiewiórka chowa orzeszki? Książka z zagadkami, na które najlepsze odpowiedzi podsuwa dziecięca wyobraźnia. W sam raz dla ciekawskich smyków. Guido van Genechten w 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę "Rikki". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi w roku 2007 Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci za książkę "Nie chcę być duży".


***
Odkryj, kto…

Kto ma nos jak wąż? Kto jest tysiąc razy większy od rybki? Kto ma więcej pasków niż pszczoła? Książka z zagadkami, na które najlepsze odpowiedzi podsuwa dziecięca wyobraźnia. W sam raz dla ciekawskich smyków. Guido van Genechten w 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę "Rikki". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi w roku 2007 Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci za książkę "Nie chcę być duży".


 ***

Opowiedz mi…

Idealne książeczki do wspólnego czytania.
Każda książeczka tworzy opowieść o świecie pod wodą, w powietrzu, pod ziemią, małych i dużych zwierzętach i roślinach. Każdy obrazek wzbogaca zabawna rymowanka.


***

Raz, dwa, trzy

Seria 3 książek kartonowych dla najmłodszych
Książeczka „RAZ dwa trzy - patrzymy” ćwiczy i rozwija zmysł wzroku dziecka.
Pokazujemy dziecku ilustracje mocno skontrastowane, utrzymane w kolorystyce czarno-biało-żółto-czerwonej, która pozwala widzieć wyraźniej. Małe dziecko bardzo lubi przyglądać się twarzom, dlatego w tej książce uśmiecha się do niego nawet banan i psia kość.
Książeczka „Raz DWA trzy - słyszymy” ćwiczy i rozwija zmysł słuchu dziecka.
Wprowadzamy dziecko w świat wyrazów dźwiękonaśladowczych. Malec zaczyna się przysłuchiwać, gaworzy, aż wreszcie tworzy własne słowa. W książce pojawiają się zwroty takie jak: - kap kap kap - trututututu - hop - a kuku - hau hau hau - am am am - gul gul gul - a psik! Książeczka „Raz dwa TRZY - mówimy” ćwiczy i rozwija mowę dziecka.
Zapoznajemy dziecko z podstawowymi zwrotami grzecznego i eleganckiego malca, który w tak poważnym wieku jak 2-3 lata powinien już umieć przedstawić się, powiedzieć „dzień dobry” i „do widzenia”. W książce pojawiają się zwroty: - dzień dobry (kochane bobry) - cześć (chciałbym cię zjeść) - poproszę (ciasteczko za trzy grosze), itp.




***
Nie!
Cześć, wabię się Nie. Moja rodzina musi bardzo mnie kochać, bo cały czas na mnie woła. Kiedy próbuję potraw, słyszę: „Nieee!”. Kiedy przekopuję ogródek w poszukiwaniu skarbów, słyszę: Nieee!”. Kiedy ogrzewam ich łóżka, słyszę: „Nieee!”. Ciągle tylko „Nieee!” i „Nieee!”. Tylko dlaczego dostałem obrożę ze złym imieniem?


 ***
Rikuś i Anusia

Królik Rikuś chce zaprzyjaźnić się z króliczką Anusią która powoduje, że czuje on motyle w brzuchu. Ale jak jej zaimponować? Przebiera się nieustannie, wcielając się za każdym razem w kogoś innego. Minie trochę czasu, zanim królik zorientuje się, że najbardziej podoba się Anusi, kiedy jest sobą. Głównym bohaterem serii jest mały królik o imieniu Rikuś który tym różni się od innych królików, że ma klapnięte jedno ucho. Poza tym jest typowym „chłopcem”,  ma typowe dla swojego wieku problemy i przeżycia. Zawsze najpierw próbuje być taki jak większość, ale potem zdaje sobie sprawę z tego, że grunt to być sobą i umieć znaleźć pozytywy i akceptować siebie samego.  Guido van Genechten w 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę "Rikki". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi w roku 2007 Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci za książkę "Nie chcę być duży".


***

Rikuś

Rikuś to królik, który ma klapnięte jedno ucho. Wszystkie inne króliczki mają dwa proste pionowe uszy, a on – nie. Rikuś bardzo starał się być jak inne króliki –  prostował ucho, chował je. Kiedy lekarz powiedział mu, że jego uszy są zdrowe, bo dobrze słyszy, zdał sobie sprawę, że w jego rodzinie wszyscy mają „jakieś” uszy.
Głównym bohaterem serii jest mały królik o imieniu Rikuś który tym różni się od innych królików, że ma klapnięte jedno ucho. Poza tym jest typowym „chłopcem”,  ma typowe dla swojego wieku problemy i przeżycia. Zawsze najpierw próbuje być taki jak większość, ale potem zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że grunt to być sobą i umieć znaleźć pozytywy i akceptować siebie samego. 
 


***

Miś i but

Książeczka z serii "Czytam globalnie". Do nauki czytania metodą globalną dla dzieci w wieku 0-6 lat.
***


Echo z podwórka

Najlepsza zabawa jest na podwórku! Pełne humoru wiersze o tym, jak wspaniale można się bawić na podwórku – przy trzepaku, w piaskownicy, na karuzeli. Można tam czasem spotkać ciekawskie ufoludki, księżniczkę, upiec tort z mokrego piasku albo pofrunąć na huśtawce pod samą tęczę.



ŚREDNIAKI

Jajko czy kura?


Książka Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Marty Ludwiszewskiej. Co było pierwsze: jajko czy kura? Oczywiście, że jajko, no przecież kura sama się nie wykluła. Zaraz. Ale skąd wzięło się jajko? Przecież ktoś je musiał znieść. Kura. Kura była pierwsza. Chwila. Kura pierwsza? Kury wylęgają się z jajek. Czyli jednak jajko. Tak. Nie. Żeby było jajko musi być kura. A żeby była kura musi być... jajko? Odpowiedzi szukajcie w książce. Może ją znajdziecie. Dobrej zabawy!
MAMY ZASZCZYT PATRONOWAĆ TEJ NOWOŚCI!


***
Być jak Tygrys


Książka Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak. Bycie Tygrysem to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba potem namówić, żeby dał się zjeść wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację, a ile się po fakcie trzeba jeszcze naświecić oczami przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie Tygrysem staje się wprost... magiczne. Roaaar!
MAMY ZASZCZYT PATRONOWAĆ TEJ NOWOŚCI!


***

Pan Kuleczka. Marzenia

Marzenia się spełniają – w serii o panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psie Pypciu i musze Bzyk-Bzyk pojawił się kolejny, siódmy z kolei tomik! Pan Kuleczka i jego mali przyjaciele znów dziwią się otaczającemu światu i przeżywają z pozoru tylko zwyczajne przygody. Niektóre opowiadania tomiku mogą być już znane wiernym czytelnikom z kolejnych edycji Kuleczkowych kalendarzy. Wojciech Widłak dodał także kilka nowych opowieści, zainspirowanych ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Tak więc powstał kompletny zbiór, spięty klamrą dwóch opowiadań o czasie. Seria książek "Pan Kuleczka" znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.


 ***

Zwierzaki podróżniczki Gosi. Polska doktor Dolittle

Polska dr Dolittle, zaklinaczka zwierząt - takie słowa można usłyszeć o autorce, która w tej wyjątkowej książce dzieli się z czytelnikami swoimi podróżami, spotkaniami z dziką przyrodą i niezwykłym darem, który posiada - rozumieniem zwierząt. W książce oprócz pełnych pasji opowieści i fantastycznych fotografii czytelnicy znajdą wiele faktów i ciekawostek z życia dzikich zwierząt, odwiedzą niezwykłe miejsca i poznają zasady wolontariatu. "Ta książka, kochani, jest zaproszeniem do mojego świata. Świata pełnego niezwykłych stworzeń, które pozwoliły mi zbliżyć się do siebie na przekór własnym zwyczajom i dzikiej naturze"  Małgorzata Zdziechowska, autorka



***
Samo dzielny

Nowa, błyskotliwa i zabawna seria dla trzylatków i ich rodziców! Samo ma trzy lata. Mama, tata i pani Róża z przedszkola mówią, że jest bardzo samodzielny. Wszystko potrafi zrobić sam… Samo lubi chodzić do przedszkola, ale kiedy zamienia się w słonia, ani myśli tam iść. Przecież nawet Kluska się domyśla, że miejsce słoni jest w zoo! Rodzice mówią, że trzeba? Chyba Samo wie lepiej! Wyrazisty główny bohater, z którym utożsami się każdy trzylatek. W każdym tomie inny problem „typowego” trzylatka. Humor sytuacyjny. Piękne ilustracje i atrakcyjna szata graficzna. Twarda oprawa i duży format W każdym tomie: kolorowanka dla malucha i krótki poradnik psychologiczny dla rodziców




***
Filipek i rodzeństwo

Filipek z utęsknieniem czeka na narodziny rodzeństwa. Nie jest to łatwe, bo tata zachowuje się jak półwariat z Zielonego Osiedla Twoich Marzeń, a mama jest zbyt zajęta przepełnianiem się optymizmem, by poświęcić czas swojemu odchowanemu dziecku Filipkowi. Ten niepoprawny łobuziak, którym już chyba nikt z rodziny się nie interesuje,stacza ostatnią bójkę w roku szkolnym w imieniu nienarodzonej siostry (w końcu nikt nie będzie jej wyzywał od embrionów!) i przesuwa dziadka Zbyszka wraz z kanapą do pokoju babci Niusi. Co wyniknie z tych przedporodowych psot? Przeczytajcie i dowiedzcie się sami!



***

Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany

Nazywam się Nela i mam dziesięć lat. A to jest już moja piąta książka. Nie licząc „Kalendarza Przygodnika”, oraz „Zabaw z Nelą” . Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. W moich filmach i książkach pokazuję dzieciom świat, zwierzęta i dalekie kultury! Uwielbiam podróżować! Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej – Kostarykę, Panamę i ostatnio też Dominikanę. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!


***

Strachozagadki

Upiorne labirynty, budzące postrach rebusy, potworne puzzle, okropnie trudne pytania i różne inne mrożące krew w żyłach zagadki dla oka i umysłu. Tylko dla odważnych.
Książka z łamigłówkami, które uczą logicznego myślenia, wzmacniają pamięć i rozwijają spostrzegawczość.


 ***
Komu zupki?

Jak ugotować magiczną zupę czarownicy Gryzminy? Do bulgoczącego kotła z wrzątkiem wrzucić pożyczone ukradkiem warzywa, dodać zioła do smaku oraz szczyptę abrakadabra. Potem dobrze zamieszać i gotowe.
No to – komu zupki?


 ***
A właśnie, że dzień. A właśnie, że noc

– A właśnie, że noc. Noc to cisza pełna nadziei i oczekiwania – rzekł ogień.
– A właśnie, że dzień. Dzień to nasz ukochany wujaszek – odparowały muchy.
Żywiołowa, pasjonująca i wielce uczona debata o wyższości nocy nad dniem albo dnia nad nocą, w której uczestniczą dość ekscentryczni adwersarze. Nocy bronią m.in. kałamarnica, latarnia, kret, owsiki i śmierć. Za dniem opowiadają się: ślimak, rzeka, niedźwiedzie polarne, słońce i lew. A ty, po której stronie staniesz: nocy czy dnia?

***
Chichraszek

Na polance w lesie mieszka radosny skrzacik Chichraszek. Uwielbia jeść naleśniki z kremem czekoladowym i wymachiwać swoimi dużymi stopami. Pewnego dnia jego spokój zakłóca bardzo gadatliwa królewna Gadulewna oraz armia malutkich, ale złośliwych fanfaronków.  Wieczorne czytanie bajek może być najpiękniejszym wspomnieniem dziecka. Chichraszek to idealna pozycja na dobranoc, która pozwoli najmłodszym spokojnie zasnąć.  Chichraszek spodoba się dzieciom w wieku 3-5 lat.


***

W domu, w dziczy, na ulicy

Kartonowy słownik obrazkowy dla maluchów z uroczymi, stylowymi ilustracjami słynnej holenderskiej graficzki. Spójrz, jak piękny i wielki jest świat! Na ulicy, w parku, w domu, w szkole, w lesie – wszędzie pełno jest rzeczy, ludzi i zwierząt! Znajdź je w tej książce i sprawdź, jak się nazywają. Ciepłe, zabawne rysunki holenderskiej mistrzyni ilustracji przedstawiają miejsca, przedmioty, czynności, gry i zabawy, sposoby spędzania czasu, pory roku i święta. Każdej ilustracji towarzyszy jednowyrazowy podpis. Fiep Westendorp narysowała spokojny, przyjazny świat, w którym dzieci mogą brykać do woli. I choć od tamtego czasu minęło już kilkadziesiąt lat, ta książka świadczy o tym, że to, co najważniejsze, wcale się nie zmieniło. To perełka grafiki książkowej sprzed lat – do oglądania, poznawania nowych słów i nauki czytania.

 ***
Nie chcę być duży

Najwyższy czas, żeby wyskoczyć z maminej torby. Najwyższy czas, żeby poznawać świat. Dla wszystkich małych kangurków, które kurczowo trzymają się mam i wcale nie chcą być duże. Guido van Genechten w 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę "Rikki". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi w roku 2007 Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci.


***

Dlaczego żyrafa ma długą szyję

Pan Bóg jest czasem dowcipny,
Każdy się przekona,
Bo stworzył żyrafę,
i ojca Leona.
Tylko ktoś naprawdę niezwykły mógł stworzyć tak skomplikowany wszechświat pełen różnorodnych stworków. Takich jak choćby niezbyt mądry wielbłąd, szczery pies, tajemniczy kot, inteligentna świnia, zagadkowa żyrafa i… ojciec Leon Knabit. Książka to znakomita i pełna humoru opowieść dla dzieci o otaczającym nas świecie, którego zaskakujące piękno mogło narodzić się jedynie w głowie kogoś bardzo mądrego. Kogoś takiego jak Pan Bóg.


***


O rety. Zabawy małych przyrodników

Niezastąpiona pomoc dla wszystkich rodziców, których chcą, aby ich dzieci się nie nudziły! Blok z ciekawymi zadaniami pomoże wszechstronnie rozwinąć zdolności najmłodszych: logiczne myślenie, koncentrację, zmysł obserwacji, wyobraźnię i wiedzę przyrodniczą. Dzieci znajdą w nim wszystko, co lubią, czyli odszukiwanie różnic, wprawki w rysowaniu, kolorowanki, zagadki logiczne, gry, wycinanki, puzzle. Wspaniałą scenerię wszystkich zadań tworzą rysunki namalowane ręką Tomasza Samojlika. Bohaterami zabaw są zwierzęta i rośliny znane z książki tego samego autora „O rety! Przyroda”.


 ***

Leśna kolorowanka.

W zeszycie znajdują się sylwetki kilkunastu ssaków zamieszkujacych nasze lasy. Dziecko, kolorując je, łatwo zapamięta charakterystyczne kształty i nazwy zwierząt. Na wewnętrznej stronie okładki znajduje się praktyczny plan lekcji.


***

STARSZAKI


Szczuroburger

Zoe nie ma łatwego życia. Jej macocha jest tak leniwa, że męczy się nawet przy zmienianiu kanałów telewizyjnych, przywódczyni szkolnego gangu wykorzystuje każdą okazję, by uprzykrzyć jej dzień, a na dodatek podły sprzedawca burgerów czyha na życie jej malutkiego przyjaciela i wymyślił nikczemny plan… “Szczuroburger” to kolejna niezwykła książka Davida Walliamsa, brytyjskiego autora o fenomenalnym poczuciu humoru. Jego powieści czytają zarówno młodsi, jak i starsi.
Ci pierwsi trzęsą się ze śmiechu, ci drudzy czasem z oburzenia.

 ***

Zawiła historia niesfornego Kacperka

On, niesforny chłopiec, pisze pamiętnik, projektuje supernowoczesne odrzutowce i śni o byciu komandosem. Ona, była nauczycielka matematyki, nosi glany i moro, ćwiczy jogę i mieszka w lesie. Są inni, a to nie wszystkim się podoba. Razem mogą zrobić coś naprawdę dobrego (i wcale nie dziwacznego). Książka podnosząca na duchu. Ważna dla wszystkich, którzy nie zawsze są akceptowani i rozumiani. Seria "Tornister pełen przygód" to historie z życia wzięte, opowiedziane ze swadą, pełne dobrego humoru. W sam raz dla rozpoczynających naukę i tych, którzy już chodzą do szkoły.

 ***

Podróż przez miasta z Bartkiem i Benkiem

Kilkuletni Bartek i jego mały pies Benek odwiedzają najbardziej znane miasta świata: Londyn, Paryż, Moskwę, Rio de Janeiro, Jerozolimę, ale także Pragę, Kraków, Szanghaj i wiele innych. Poznają ich najciekawsze budowle, zabytki i obiekty.
Informacje o miastach są podane zwięźle, ale w sposób interesujący dla dziecka. Dodatkową atrakcją są bardzo humorystyczne komentarze psa Benka. Książka jest dynamiczna, niebanalnie i efektownie zilustrowana przez znanych czeskich grafików, a rodzice od razu docenią jej walory edukacyjne.


***

Premier z przypadku

Czy dziecko może zostać premierem rządu? Właściwie dlaczego nie? W polityce zdarzają się przypadki. Czy chłopiec, który został premierem, zdoła zrealizować swój program wyborczy? Czy poradzi sobie ze starymi politycznymi wyjadaczami i utrzyma popularność w społeczeństwie?
Książka McLaughlina to zabawna, wciągająca i świetnie napisana oraz zilustrowana opowieść, która ukazała się na rynku brytyjskim w 2015 roku i od tego czasu utrzymuje się na wysokich miejscach rankingów sprzedaży w kategorii książek dla dzieci.


***

Jaśki. Album rodzinny

Nowe Jaśki jak z obrazka
Rodzinny album zawsze kryje mnóstwo opowieści. A album Jaśków wprost pęka w szwach! Wakacje u dziadków na wsi, psoty Jaśka Demolki czy najmądrzejsze rady Jana-A – tego nie sposób zapomnieć.
Jaśki wracają do korzeni – zgadnijcie, co z nich wyrośnie!

***


Rita i Cosiek

Rita ma pięć lat i czerwoną sukienkę w kwiatki. Zawsze chce mieć rację i nie może usiedzieć na miejscu. Cosiek to jej niesforny pies, który uwielbia spać i oszukuje w szachach.  A na dodatek gada. Bardzo się różnią, wiec ciągle się kłócą, ale na koniec zawsze okazuje się, że gdyby wszyscy byli tacy sami, posnęlibyśmy z nudów.
Mądra i zabawna książka obrazkowa autora Jasków, z subtelnymi ilustracjami Oliviera Talleca.

***


Porwanie króla czyli Olaf i Lena na tropie

Czy dziesięcioletni chłopiec potrafi rozwikłać jedną 
z najpilniej strzeżonych tajemnic króla Stanisława Augusta Poniatowskiego? Czy zdąży to zrobić w tydzień, czyli sto sześćdziesiąt osiem godzin? Najnowsza książka Michała Wójcika to sensacyjna podróż dwójki rodzeństwa z warszawskiej Ochoty w czasy stanisławowskie. Akcja zaczyna się od pozornie trywialnego zdarzenia. Olaf dostaje od nauczyciela historii karne zadanie domowe. Tytuł referatu, który ma wygłosić na następnej lekcji brzmi: „Jak Stanisław August Poniatowski był ubrany w dniu swojej koronacji?”. Tu zaczyna się prawdziwa przygoda naszych bohaterów. Poszukując odpowiedzi na te pytanie, nastoletnie rodzeństwo podąża szlakiem monarchy, przeżywając tym samym niesamowitą i momentami mrożącą krew w żyłach przygodę. „Porwanie króla czyli Olaf i Lena na tropie” to książka, w której jest wszystko, co przyciąga młodego czytelnika – wartka akcja, duża dawka humoru i fantazji, trochę strachów, sensacji, a także niebanalne, działające na wyobraźnię ilustracje. Jej największą zaletą jest jednak olbrzymi ładunek podanej z dowcipem wiedzy. Naszpikowaną faktami książkę czyta się lekko i z wielkim zainteresowaniem. Szczegóły dotyczące ulubionych smakołyków króla, jego porannych rytuałów, kulisów porwania, którego padł ofiarą, czy tematów rozmów podczas czwartkowych obiadów z pewnością zainteresują nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców.




 ***

Czarny Pierdziołka. Gra karciana

A więc do dzieła! Będziemy łączyć w pary, dopasowywać do siebie bohaterów, zdarzenia i rymowanki znane z bestselerowej książki Pan Pierdziołka spadł ze stołka. „Trzeba łysych pokryć papą…” i co dalej? Jak nie wiecie, to rysunek wam pomoże: „lecz funduszy nie ma na to”. „Napił się dziadek ciepłego winka i…” i co? „I gonił babcię wkoło kominka!”. A więc cieszmy się! Kto gra w karty, ten ma łeb obdarty. Kto gra dobrze, temu nikt nie obrze! Kto kocha Pierdziołkę, ten zawsze będzie się dobrze bawił!


 ***

Płazy i gady naszych lasów

Publikacja prezentuje 14 najciekawszych gatunków płazów i gadów żyjących w naszych lasach. Oprócz wyczerpujących informacji, z których dowiedzieć się można, gdzie zwierzęta mieszkają, co jedzą, czy składają jaja, czy też rodzą młode, w zeszycie znajdują się efektowne duże rysunki zwierząt. Między kartami wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przerysowywać sylwetki żab, jaszczurek, ropuch i węży, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwiązania oraz dyplom dla młodych czytelników. Zeszyt przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.


***

Legendy Polskie. Legenda o strzale, Diabelska kręgielnia

Czy skrzaty są naprawdę pomocne? Czy z diabłem można zagrać w kręgle o własną duszę? Czy legenda o strzale i pięknej Beatrycze jest prawdziwa? Wierszowane, pięknie ilustrowane legendy dla dzieci i dorosłych. Te opowieści, których zapewne jeszcze nie znacie, uprzyjemnią Wam wieczory i dodadzą magii wielu miejscom Dolnego Śląska.


***


Staszek i smocza przygoda

"Nazywam się Staszek Wolski. Nie wiem, czy ktoś odnajdzie ten list, jeśli tak, proszę przekażcie go moim rodzicom. Być może mnie i mojemu przyjacielowi Karolowi Majchrowi nigdy nie uda się wrócić do domu." To wszystko stało się przez chińską szafę. Chińską magiczną szafę z mojego pokoju. Na początku wszystko wydawało się ekstra. Szafa spełniała nasze życzenia. Wiedziałem jednak, że gdzieś musi tkwić haczyk. Już wtedy podejrzewałem, że ta pomoc nie będzie za darmo. Uparciuch Karol, nie żebym zwalał na niego winę, całkowicie się tym nie przejmował. Czasem mam ochotę go udusić, oczywiście nie dosłownie, ale gdybyście go poznali, to zrozumielibyście o co chodzi. Teraz mamy za swoje. Gdy wydawało się, że z szafą daliśmy sobie radę, na strychu znaleźliśmy kufer. One muszą być ze sobą w jakiś sposób powiązane. Okazało się, że kufer był pułapką. Wciągnął nas. Tak, tak! Dosłownie wciągnął nas jak odkurzacz. Znaleźliśmy się w bardzo odległym miejscu i utknęliśmy tu chyba na dobre. Nie wiem, co mamy robić. Jeśli ktoś nam nie pomoże… wolę o tym nie myśleć. Cała ta historia staje się coraz bardziej przerażająca i…


***


Franek Einstein i elektryczny palec

Zapraszamy do świata, który łączy przygodę, wiedzę i fantastykę. W drugim tomie przygód genialnego dziecięcego naukowca i wynalazcy, jakim jest Franek Einstein, bohater razem ze swoim najlepszym przyjacielem Watsonem, robotem Klinkiem oraz Klankiem po raz kolejny rywalizują z Tobiaszem Edisonem, kolegą z klasy i arcywrogiem Franka. Tym razem chodzi o odkrycie nowego źródła energii. Franek stara się udoskonalić jeden z wynalazków Nikoli Tesli, czyli „elektryczny palec”. Ten gadżet pozwoli czerpać prąd z dowolnego miejsca. Tym samym pozwoli mieszkańcom Midville na korzystanie z bezprzewodowej energii słonecznej. To jednak oznacza, że Franek uniemożliwi Edisonowi przejęcie kontroli nad prądem i światłem w mieście. Chłopiec chce zmonopolizować jej źródła, żeby zarobić mnóstwo szmalu!
Czas ucieka. Tylko Franek, Watson, Klink i Klank są w stanie powstrzymać Edisona…


***

Rasmus, Pontus i pies Toker

Pełna zabawnych historii i zwrotów akcji powieść detektywistyczna dla dzieci. Wszawy Dołek to najbardziej intrygujące miejsce w Vastanvik! Właśnie tu do wesołego miasteczka przychodzą dwaj 11-letni przyjaciele: Rasmus i Pontus, aby zobaczyć światowej sławy połykacza noży – Alfreda. Jeszcze nie wiedzą o tym, że tu właśnie rozpoczyna się największa przygoda ich życia! Kiedy bowiem staną się mimowolnymi świadkami zuchwałej kradzieży starych sreber, natychmiast zapragną uratować ten bezcenny skarb. Przeczytaj tę książkę i stań się detektywem wszechczasów!


***

Księga odkryć z Bartkiem i Benkiem

Kilkuletni Bartek i jego mały pies Benek, z pomocą maszyny czasu, poznają starożytny Egipt i dawne Chiny. Dowiadują się, jak odkrywano Amerykę. Poznają siedem cudów świata starożytnego, historię lotów w kosmos oraz przeżywają wiele innych interesujących przygód. 
Informacje historyczne są podane w książce w sposób zwięzły, a przy tym interesujący dla dziecka. Dodatkową atrakcją są bardzo humorystyczne komentarze psa Benka. Książka jest dynamiczna, niebanalnie i efektownie zilustrowana przez znanych czeskich grafików. Rodzice od razu docenią jej walory edukacyjne.


***

Magnus Million i szmaragdowa mgła

Poznaj bohaterów nowej książki autora bestsellerowych Jaśków. Tym razem dla starszego rodzeństwa. 
Magnus Million to syn najbogatszego człowieka w Sylyrii, a do tego wielki śpioch. Musi zamieszkać w komnacie koszmarów – akurat w momencie, gdy w szkole zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy… Bo jak to możliwe, żeby grupa uczniów nagle zniknęła bez śladu? Czy ma to coś wspólnego z tajemniczą szmaragdową mgłą?  Magnus musi stawić czoła potworom ze snów, a pomaga mu w tym Mimsy Pocket, najmniejszy ochroniarz świata.


 ***

Historie biblijne. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu

60 opowieści ze Starego i Nowego Testamentu
Kto uratował zwierzęta świata z biblijnego potopu? Kto wygrał walkę Dawida z Goliatem? Jakich cudów dokonywał Jezus?
Na zakończenie najmłodsi czytelnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania tematyczne. Ilustracje przyjazne dzieciom; treść napisana w przystępny sposób; atrakcyjna szata wydawnicza.
Na końcu książki znajduje się quiz wiedzy o Biblii.


 ***

Małego wilczka szkoła strachów

Wilczuś wraz z przyjaciółmi otwiera Szkołę Strachów, gdzie pobiera się nauki Łowienia Złota w dzień, a Polowania i Straszenia w nocy. Stryjec Złyjec ten, który padł trupem po przejedzeniu się fasolą, jest Naczelną Zjawą i główną atrakcją szkoły. Grono pedagogiczne ma jednak problem, ponieważ Duch straszy tylko wtedy, kiedy mu się zechce i gdy w kuchni jest wystarczająco dużo gotowanej fasoli…


***


Draka w muzeum

Muzeum? Obrazy i mozaiki? Kogo to obchodzi? „Draka w muzeum” to dowód na to, że można znaleźć sposób, by muzeum stało się scenerią pasjonujących przygód, a nie tylko celem nudnawych wycieczek. I wcale nie trzeba tworzyć przy tym piętrowych konstrukcji w stylu Dana Browna. Pomysł jest zaskakująco prosty i tylko pozornie niepedagogiczny: dwaj bracia, Stefek i Janek, zakładają się z kolegami. Podejmują prawdziwe wyzwanie: mają dostać się do muzeum nocą i wynieść z niego dzieło sztuki. I ma to jeszcze zostać opisane w gazetach. Typowe zachowanie z kategorii ryzykownych, do których dzieci mają skłonność. Przedsięwzięcie urealnia się dzięki, nie do końca świadomemu, udziałowi dziadka – emerytowanego pracownika Muzeum Narodowego w Warszawie. I dalej już intryga rozkręca się jak szalona. Tyle można powiedzieć, żeby za wiele nie zdradzić. Kolejne nocne przygody za tło mają sztukę: zbiory Muzeum Narodowego. Pojawia się Bitwa pod Grunwaldem (i jej wojenne losy), weduty Canaletta (i ich wykorzystanie do odbudowy Warszawy), Bitwa pod Orszą, freski z Farras, zbiory monet, kolekcje miniatur i greckich waz.
Zaletą książki jest nie tylko wciągająca i pełna fantazji przygodowa intryga w muzealnych okolicznościach, jest nią też autentyzm języka i zachowań dzieci -bohaterów. Nie do przecenienia są ilustracje: dynamiczne, świeże, łączące komiksowy styl i kreskę z dowcipem sytuacyjnym.


***


Kostek. Pies nie z tego świata

Poznajcie Kostka Peppera, psa nie z tego świata, ducha z Pechowej Woli! Kostek to najwierniejszy pies wśród żywych i martwych. Nawet po śmierci dzielnie służy swojej ukochanej pani Dusi Pepper, mieszkance Pechowej Woli. Niestety dziewczynka nie wie, że Kostek został duchem-opiekunem. Tymczasem nad Pechową Wolą zawisły czarne chmury. Posiadłość ma zostać zajęta i sprzedana. Czy Kostek uratuje Pepperów przed utratą domu?


***


Trzy, dwa, raz, Gunter Grass

Günter Grass urodził się i dorastał w Gdańsku. Bogato ilustrowana książka dla dzieci, pokazuje jego dzieciństwo w Wolnym Mieście.




1 komentarz:

  1. Jestem akurat na etapie poszukiwań książeczek dla Maluszków i seria 1 2 3 mnie bardzo zachwyciła. Nie mogę się doczekać publikacji.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger