5/23/2016

Dziecięcy świat w książkach Guido van Genechten

W ostatnim czasie wydawnictwo Adamada wydało pokaźną ilość interesujących nowości. Wiele z nich jest autorstwa znanego belgijskiego pisarza i ilustratora Guido van Genechten.
Dziś chcę pokazać wam trzy jego książki, które ostatnio bardzo umilają nam zasypianie.
Może i wam się spodobają?"Nie chcę być duży" to opowieść zachęcająca do samodzielności. Nie każde dziecko jest na nią gotowe, często odwlekają każdy samodzielny krok w nieskończoność obawiając się przemiany z maluszka w starszaka. W końcu całkiem wygodnie jest siedzieć w maminej kieszeni i oglądać świat z jej objęć wsłuchując się w jej bicie serca. 
Na szczęście mały kangurek przekona się, że miłość mamy i poczucie bezpieczeństwa to cechy, które można odczuwać również poza doskonale znaną kieszenią, a nieco samodzielności na pewno w tym nie przeszkodzi - wręcz przeciwnie, pozwala odkryć świat z zupełnie innej perspektywy!

Historie o duchach ostatnio są u nas na topie. Helena często je wybiera jako wieczorną lekturę. Historia "Gustawa, niestrasznego ducha" na pewno nie przysporzy jej nocnych koszmarów - wręcz przeciwnie, zapewni słodkie sny. To opowieść o tym, że nie należy ulegać stereotypom. Każdy może zachować swój indywidualizm i nie musi podporządkowywać się tłumowi. 
Tak było w przypadku Gustawa, który za nic nie chciał stać się straszliwym duchem. Zdecydowanie preferował tę łagodną i sympatyczną "duszkową" wersję. A jego postawa tylko zjednała mu przyjaciół :)

"Rikuś" to jedna z najbardziej znanych książek tego autora. Opowiada o sympatycznym króliczku, który nieco różni się od pozostałych kolegów - ma jedno uszko sterczące a drugie przyklapnięte. Ta jego oryginalna cecha jest obiektem żartów ze strony rówieśników, do tego stopnia, że króliczek postanawia w samotności uporać się ze swoim problemem. Jednak ustawić klapnięte uszko wcale nie jest tak łatwo, o czym nasz Rikuś szybko się przekona.
Bardzo ciekawa historia o inności i tolerancji z happy endem. Warto mieć ją na swojej półce :)

I która z książek najbardziej przypadła wam do gustu?

Wszystkie je znajdziecie  tu - Wydawnictwo Adamada

3 komentarze:

 1. Mi by się przydała książka która zniechęci młodego do płaczliwości :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255896/beksa

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe propozycje :-))

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger