5/27/2016

Precz z nudą, czyli karciane nowości dla małych i dużych

Karcianki darzymy szczególną sympatią. Są niedrogie, zajmują niewiele miejsca, można je wszędzie ze sobą zabrać i niejednokrotnie zapewniają świetną rozrywkę. 
Dziś chcę wam przedstawić kilka takich właśnie gier, które mamy od niedawna, ale zdążyliśmy już bardzo dobrze poznać.Długa podróż, monotonne czekanie w kolejce, niekiedy naprawdę trudno zachować cierpliwość. Na pomoc przychodzą nam właśnie takie kompaktowe gry, które można rozłożyć zawsze i wszędzie. Nie zajmują dużo miejsca są lekkie i poręczne, a zapewniają przednią zabawę!

Nasz zdecydowany faworyt z całej czwórki to gra "Rzymianie do domu". Mamy tu strategię, planowanie, blef, element ryzyka i zaskoczenia. W grę można grać od 2-4 osób od lat 6. Doskonale sprawdzi się też wśród dorosłych graczy.
Świetnie przygotowana tematyka, doskonała charakterystyka postaci, przy okazji gry można zaczerpnąć nieco ze skarbca starożytnej historii. 
Gra jest szybka i bardzo ciekawa, a do tego zabawna. 
Nasz klan z całą plejadą niezwykłych cech będzie robił co w jego mocy, aby zdobyć Mur Hadriana.
Instrukcja przygotowana jest bardzo dobrze, a jej czytanie to prawdziwa przyjemność :)


Najpierw rozkładamy fragmenty fortu, a następnie toczymy bój o każdy z nich - za pomocą mocy członków naszego klanu i ich talentów.
Świetne grafiki są dodatkowym atutem tej gry. 
Moim zdaniem doskonale gra się w wersję dwuosobową . Wówczas gra jest najbardziej strategiczna. Każda kolejna osoba zwiększa nieprzewidywalność.
Kolejny tytuł to "Ranczo party" gra niezwykle prosta i powinna spodobać się nawet starszym przedszkolakom. 
Zadanie polega na skompletowaniu kolumn lub wierszy kart z wizerunkami imprezowych zwierzaków. To zdecydowanie gra dla najmłodszych, bo starszych graczy może nieco nużyć monotonność rozgrywki. Właściwie najciekawiej jest dopiero na końcówce. Myślę, że mechanikę należałoby tu dopracować, żeby tytuł był bardziej emocjonujący, ale dla maluchów będzie w sam raz :)
W "Pentos" graliśmy późno w nocy i muszę przyznać, że do instrukcji podchodziłam dwukrotnie. Mimo to, nawet wtedy jasny obraz zasad wydawał mi się jakiś nieostry. 
Pomogło jasne ustalenie celu gry, a potem kolejnych kroków aby go osiągnąć.
Mianowicie czary, czyli megalos - sekwencja 9 kart w tym samym kolorze (gwarantuje zwycięstwo w grze), pentos - sekwencja 5 kart tej samej wartości i różnych kolorach i mikros - 3 karty i następujące po sobie wartości lub w tym samym kolorze, ten czar pozwala na wyciągnięcie karty specjalnej i jej wykorzystanie.
Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy od lat 7. Myślę, że lepiej sprawdza się przy więcej niż 3 graczach.

I na koniec bardzo sympatyczna gra w słowa i skojarzenia - "Kieszonkowy bystrzak". Lubię gry słowne, dlatego ta gra bardzo przypadła mi do gustu. Doskonale sprawdzi się jako gra familijna dla dużych i małych oraz jako przerywnik i rozgrzewka przed poważniejszymi tytułami.
Trochę kojarzy mi się z moim dzieciństwem kiedy to lubiliśmy grywać w "Państwa miasta". Mamy kategorię i szybko musimy podać słowo na daną literę.
Ta gra świetnie rozwija refleks i zdolność kojarzenia faktów, już od najmłodszych lat.
Świetna gra za grosze - ok. 12 zł :) 
Która z gier podoba wam się najbardziej?

Wszystkie gry wydał Trefl
Kosztują poniżej 30 zł - 1,2,3,4

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger