5/18/2016

Jajko czy kura? - pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

Nawet nie wiecie, jak bardzo cieszy mnie to, że możemy obejmować patronatem takie fantastyczne książki. Do każdej książki, którą wzięliśmy pod swoje blogowe skrzydła mam szczególny sentyment. 
Tym razem do tego przemiłego grona dołącza książka autorstwa jednego z naszych ulubionych autorów dziecięcej literatury - Przemysława Wechterowicza o odwiecznym problemie - co było pierwsze, jajko czy kura?

Zabawne perypetie ciekawskiego kurczaka - Kurczakowskiego, który niczym dzielny przedszkolak drąży temat tytułowego pierwszeństwa. Postanawia wesprzeć się wiedzą i doświadczeniem rodziny i sąsiadów, a gdy i oni zawodzą, nie waha się udać dalej, aż do samego gospodarza.
Tylko czy ten, który "zna odpowiedzi na wszystkie pytania" będzie potrafił wyjaśnić i to?
I czy ostatecznie Kurczakowski rozwikła tę przedziwną zagadkę?


Dzielne próby kurczaka są naprawdę zabawne, a ciekawość rośnie z każdą kolejną stroną.
W dodatku nasze pociechy same zaczynają się głowić nad tym, kto rzeczywiście był przed kim, a to, jakby nie było pierwsze filozoficzne rozterki!
Czytając dialogi Kurczakowskiego z przedstawicielami różnych gatunków, będziemy się świetnie bawić. Jedni zapytani mają sprzeczne wersje, inni go zbywają, jeszcze inni - zmieniają temat albo w wyniku intensywnego wysiłku umysłowego wyrywają sobie wąsiki...
No cóż, odpowiedź nie jest łatwa, więc droga Kurczakowskiego do prawdy jest długa i kręta :)
I oczywiście nie zdradzę wam, tego, czy w końcu udało mu się rozwiązać tę zagadkę. 


Na szczególną uwagę zasługują ilustracje Marty Ludwiszewskiej. Bardzo oryginalna kreska, która zdecydowanie przypadła nam do gustu. Nieco plakatowa, taka, jak lubię :)
Całe wydanie zresztą niezwykle mi się podoba. Stylizowane nieco na leciwe, z przetarciami na stronach, ciekawym, grubym papierem, w twardej oprawie.To jak, gotowi na filozoficzne rozważania?
Co było pierwsze? "Jajko czy kura"?W sekrecie wam zdradzę, że dziś właśnie premierę ma kolejna książka pod naszym patronatem <3
"Być jak Tygrys" Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger