5/17/2016

Co kryje las? Czyli wspólnie odkrywanie leśnych tajemnic z lupą w dłoni

Takiej książki jeszcze nie było :)
To niezwykła publikacja, która zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia... a potem od drugiego, i trzeciego - na nowo!
Bo tę książkę można oglądać na 4 różne sposoby. Nie wierzycie? To sami zobaczcie!W odkrywaniu leśnych tajemnic pomagają nam dołączone tu lupy w 3 różnych kolorach.


Ilustracje w książce są bardzo oryginalne. Misternie wykonane ornamenty w zaledwie kilku kolorach ucieszą oko osoby znudzonej banalnymi, przewidywalnymi obrazkami z książek dziecięcych.
Bo przewidywalności tej książce na pewno nie można zarzucić :)


Biorąc do ręki jedną z dołączonych lup i oglądając ten sam obraz, który przed chwilą obejrzeliśmy gołym okiem, fundujemy dobie wyprawę do czegoś całkowicie innego i zaskakującego. To tak, jakbyśmy weszli głęboko w zarośla i naszym oczom ukazały się kolejne leśne tajemnice...


Po kilku takich ćwiczeniach wprawne oko zacznie dostrzegać w tle drobne linie, które zaczynają układać się w kształty. Zaczynamy widzieć to, co niewidoczne dla oczu. To również fantastyczna metafora dla postrzegania otaczającego świata. Kiedy dobrze przypatrzymy się temu, co wydaje się pozornie zwyczajne, możemy dostrzec prawdziwe cuda!


Na każdej rozkładówce tekstu jest bardzo niewiele. Są tam praktycznie 3 zdania, każde opatrzone innym kolorem lupy. Czytając je sięgamy po odpowiednią lupę i nagle obraz przed naszymi oczami całkowicie się zmienia. Ten niezwykły pomysł podoba się nie tylko dzieciom, sama z przyjemnością sięgam po lupę podczas lektury tej książki :)
Książka jest prawdziwie magiczna :) 
Uwielbiamy i polecamy!

Wydawnictwo Tatarak

Do kupienia m.in. tu - KLIK


4 komentarze:

 1. Właśnie dzisiaj pomyślałam, że chciałabym zobaczyć tę książeczkę w środku 😊 dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna! Muszę ją obejrzeć na żywo:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwaga! Jeszcze dzis tu mozna zdobyc oryginalna ilustracje (z zestawem lup) z tej wlasnie ksiazki i prosto od Autorki! Aukcja w szlachetnym celu #adakupiec
  https://www.facebook.com/Aina.Bestard.Iustration/posts/280785492310514:0

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger