6/27/2016

Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia - czyli narzędziowy zawrót głowy

Serię "Opowiem ci, mamo..." zdążyliśmy już bardzo dobrze poznać. Mamy wszystkie części i niektóre z nich wertujemy na okrągło - zarówno ze starszą, jak i młodszą latoroślą. 
To książki, które można czytać i oglądać z dziećmi w różnym wieku, a całokartonowe wydanie i bogactwo ilustracji doskonale sprawdzą się nawet u maluszków.
Kolejnych tytułów tej świetnej serii wyglądam niczym kania dżdżu. Dlatego bardzo ucieszył mnie fakt ukazania się książki "Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia" z ilustracjami Daniela de Latour.Tematyka narzędzi nie jest zbyt często omawiana z dzieciakami. Niemniej jednak bywa i tak, że narzędzia pojawiają się w naszej codzienności częściej niżzwykle - choćby podczas remontów czy przeprowadzek. U nas tematyka urządzania mieszkania jest jak najbardziej na topie i planując kolejne etapy, mierząc i aranżując, chcąc nie chcąc angażujemy w to również nasze maluchy.
Znają już więc pojęcia miarki, młotka, śrubek, śrubokrętów, wiertarek czy piły. Nowe dla nich okazały się brzeszczot, spawarka, krajzega, kielnia czy paca. Mogliśmy więc tłumaczyć, demonstrować, opisywać, w jaki sposób używamy poszczególnych narzędzi. 
Narzędzia w tej książce nie będą grzecznie siedzieć w garażu, lecz wybiorą się na różne wycieczki. Warsztat samochodowy, pracownia lutnika, zakład rzeźbiarski, tartak - to nie jedyne miejsca, które zobaczyły.
Oprócz zabawnych wierszyków autorstwa Izabeli Mikrut dzieci będąmiały również okazję rozwiązać kilka łamigłówek.

Gdyby mało było wam łamigłówek, warto zaopatrzyć się w "Narzędziowy blok rysunkowy" tematycznie związany z książką. Masa różnorodnych zadań i łamigłówek jest na wyciągnięcie ręki.
Świetny pomysł, żeby jeszcze bardziej urozmaicić narzędziową zabawę. 
Podobne bloki towarzyszą również poprzednim książkom z serii "Opowiem ci mamo..."

1 komentarz:

  1. Nigdy nie widziałam tych bloków w środku, a tu się okazuje, że one takie fajne!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger