7/19/2016

Łąka i las zamknięte w książkach

Dziś u nas przyrodnicze nowości wydawnictwa Widnokrąg skierowane do najmłodszych czytelników. Leśne leporello z uroczym Pikotkiem w roli głównej i naklejkowa "Łąka" na pewn zachęcą nasze maluchy do przyrodniczych zabaw :)


A co jest najciekawsze w przyrodzie? Oczywiście jej odkrywanie! 
Poznawanie nieznanych gatunków, przyglądanie się życiu zwierząt i etapom rozwoju roślin. Umiejętne obserwowanie tego co nas otacza sprawia, że stajemy się świadkami czegoć niezwykłego i uczymy się doceniać każdy szczegół.
A ta książka dostarczy nam i naszym maluchom całej masy takich doznań. "Pikotek chce być odkryty" to leporello, czyli książka w postaci harmonijki, rozwijana a nie kartkowana - dająca wrażenie ciągłości kolejnych kadrów. To tak, jakbyśmy stali na środku lasu i rozglądali się wokoło. Mamy więc pełny obraz okolicy i możemy cieszyć oko tym, co udaje nam się w niej odkryć.


Autorek książki jest Tomasz Samojlik, znany przyrodnik, autor słynnej "O rety! Przyroda".
Poznajemy tu Pikotka, stworka nieznanego gatunku, który przemierza las w poszukiwaniu przygód i przyjaciół. A i jednych i drugich tu nie zabraknie. Poza Pikotkiem będziemy obserwować wiele innych gatunków i ich perypetie. Bardzo ciekawa forma, niezwykle interaktywna książka. Nie znajdziecie tu ani jednego słowa, ale będziecie przy niej mówić i mówić! Jest w formie komiksu, ale słowa zastąpiono piktogramami, które rozszyfrować może nawet dziecko. 
Dynki zachęcają do samodzielnego opowiadania i tworzenia własnych historii.
Niektóre wydarzenia są naprawdę zabawne i do tych dzieci wracają najchętniej :)To naprawdę świetna zabawa, która może trwać tak długo, jak długa jest ta książka po rozwinięciu :)


Kolejna przyrodnicza propozycja to "Łąka" z naklejkami. Po "Lesie" i "Biegunach" doskonale wiedziałam czego się spodziewać. Tak, jak poprzednio bardzo dobra grafika, ciekawe opisy, ćwiczenia doskonale rozwijające wyobraźnię i kreatywność, a przy okazji prawdziwa lekcja przyrody.
To poręczny zeszyt o niewielkim formacie na kołowej spirali.
Naklejki zgromadzone są na 4 arkuszach na końcu książki. Są bardzo dobrej jakości, foliowe, nie uszkodzimy ich podczas odklejania i wielokrotnego przyklejania na kartach książki. 
A jakie dzieci nie lubią naklejek?! 

Obie książki są Wydawnictwa Widnokrąg

Znalazłam je w bardzo fajnej cenie tu - KLIK / KLIK

1 komentarz:

  1. Książka w formie harmonijki na pewno zainteresuje każde dziecko i zachęci do lektury. W ogóle te książki, patrząc na załączone zdjęcia, mają bardzo "sympatyczną" szatę graficzną.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger