7/20/2016

Komiksy - idealna lektura na lato!

Komiksy latem czyta się świetnie (zresztąnie tylko latem :)).
Rozkładamy koc w cieniu, pod ręką stawiamy misę owoców i rozczytujemy się w obrazkowych historyjkach, które albo dostarszą nam momentów grozy albo rozbawią do łez - częściej to drugie :)
Dziś u nas świeża porcja komiksowych zeszytów nie tylko dla komiksomaniaków."Krasnolud Nap. Smocza Kraina"
Krasnolud Nap, posiadacz niezwykłej mocy zmaga się z wrogim lordem Dartor. Pewnego dnia wyrusza w podróż w towarzystwie księżniczki i jej przyjaciela, a po drodze czeka na nich masa przygód. Prawdziwy komiks fantasy dla dzieci. Będzie magia, będą smoki, będzie to, co młode "tygryski" lubią najbardziej :) Autorem scenariusza jest Maciej Jasiński znany wielu z was zapewne z serii o Detektywie Misiu Zbysiu.
"Wojtek i Rudy w tarapatach"
Dwóch przyjaciół, którzy nigdy się nie nudzą. Nawet błahe zdarzenie może być wspaniałą przygodą - wystarczy odpowiednie nastawienie :) Oczywiście kierując się zasadą "jest ryzyko, jest zabawa" taraparów tu także nie zabraknie.
To prawdziwie "rasowa" przygodówka  - album powstał jako rozwinięcie historii nagrodzonej w 2. edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.
Zabawne gagi, fajne, dynamiczne ilustracje.
Calvin i Hobbes - "Wszędzie leżą skarby"
Paski z tym rewelacyjnym duetem ukazują się w gazetach na całym świecie już od 30 lat! 
Autorem niesfornego chłopca i jego pluszowego tygryska jest Bill Watterson. Stali się oni bohaterami jednej z najbardziej popularnych komiksowych serii i potrafią rozbawić czytelników do łez. Przygody Calvina i Hobbesa to prawdziwe arcydzieło.
Calvin to sprytny i nieco przemądrzały 6-latek z bujną wyobraźnią. Na tyle bujną, że potrafi ożywić swoją maskotkę - pluszowego tygrysa Hobbesa. 
Chłopiec niejednokrotnie potrafi zadziwić swoimi pomysłami, nie lubi dziewczynek i wykorzystuje każdą okazję, żeby dokuczyć Zuzi z sąsiedztwa. Nie lubi też jedzenia przygotowywanego przez mamę, ale przepada za pizzą i słodkościami. Generalnie uwielbia robić ludziom na złość :)
Hobbes to pluszowy przyjaciel chłopca i jego wierny towarzysz. Jego sarkastyczne komentarze dodają historyjkom wyjątkowego smaczku :)
"Sisters": 4. Wszystko gra
Seria "Sisters" została stworzona przez dwóch Francuzów. Rysownik William Maury w 2006 roku zamieścił w internecie kilka zabawnych stripów o swoich córkach, a jego rysunki bardzo zainteresowały wydawnictwo, które zaproponowało mu stworzenie serii komiksów wraz z Christophe Cazenove. Wspólnie stworzyli bardzo zabawną i nowatorską komiksową serię scenek, których bohaterkami są dwie siostry - nastolatka Wendy i kilka lat od niej młodsza Marine.
Życie dorastającej dziewczyny jest dość skomplikowane, a gdy na horyzoncie pojawia się jej młodsza siostra, to już wiadomo, że będzie ciekawie.
Dziewczyny funkcjonują według zasady "kto się lubi, ten się czubi". Z jednej strony się kochają, a z drugiej nie stronią od wspólnych psot. Każda strona to odrębna historyjka, można je czytać niezależnie od siebie. Polecam szczególnie dziewczynkom.
Wszystkie komiksy Wydawnictwa Egmont (dziś i jutro darmowa wysyłka!)


4 komentarze:

  1. jako dziecko bardzo lubiłam komiksy, mój ulubiony to chyba ze Smerfami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dzieci są jeszcze trochę za małe na komisy, ale jak syn będzie większy z pewnością złapie komiksowego bakcyla.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne propozycje, mój syn byłby zachwycony. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger