7/21/2016

Czarodziejska zupka, jelenie rogi na głowie i psotny szczeniak czyli nowości wydawnictwa Adamada

Dziś znowu mam dla was garść książkowych inspiracji. Pięknie wydane i naprawdę warte uwagi.
Przewrotna opowieść o niesfornym piesku, niezwykła hisoria o odmienności i akceptacji siebie oraz smakowita wyprawa kulinarna pełna niespodzianek - to właśnie one ostatnio usypiają nas do snu i chętnie opowiem wam o nich więcej :)


Na początek "I co teraz?" Guido van Genechten to historia chłopca, który pewnego dnia odkrywa, że na jego głowie pojawiły się rogi. I tu właśnie autor kieruje pytanie do nas - co zrobilibyśmy w takiej sytuacji i prezentuje możliwe scenariusze. Jeden bardziej zaskakujący od drugiego - wszakże sytuacja jest dość niecodzienna.
Przez cały czas to my, czytelnicy jesteśmy tu w centrum uwagi, bo autor zwraca się bezpośrednio do nas. Dzięki temu mody czytelnik ani na chwilę nie odbiega myślami od książki i przez cały czas kombinuje, jak poradziłby sobie w zaistniałej sytuacji.
A ile ciekawych spostrzeżeń naszej pociechy można zaobserwować dzięki tej lekturze! Jedno lepsze od drugiego. Naprawdę ciekawa książka podejmująca problem odmienności i akceptowania siebie. 
Polecam od lat 4+.

"Nie!" to zabawna historyjka, którą spokojnie można czytać z 3-latkiem. Można i z młodszymi dziećmi, ale mogą nie zrozumieć jej przewrotności. Bohaterem książki i narratorem jest piesek Azor, któy jest przekonany, że ma na imię Nie. Czemu? Bo to słowo słyszy najczęściej z ust domowników.
Na wszystkie jego próby zwrócenia na siebie uwagi czy troskę o najbliższych najczęstsza reakcja to właśnie Nie!.
I żyje sobie ta mała psina w tym swoim naiwnym przekonaniu, że "Nie" to jego imię, z tak dużą częstotliwością powtarzane na co dzień :)
Naprawdę urocza, zabawna historyjka.

Moja trzecia propozycja to taka troche zachęta dla niejadków - "Komu zupki?" :)
Czarownica Gryzmina gotuje zupę, trochę z przypadkowych (i kradzionych!) warzyw. Gdy już udaje jej się ją  stworzyć okazuje się naprawdę smaczna. W tym momencie zaczynają sukcesywnie pojawiać się właściciele poszczególnych warzyw. Każdy z nich zachwyca się poczęstunkiem i dzięki pożywnej potrawie zyskuje niezwykłe umiejętności. 
Koniec końców nawet naszą czarownicę czeka szczęśliwe zakończenie :)
Będzie zabawnie i smacznie :) 


Polecam wszystkie i każdą z osobna :)

Wydawnictwo Adamada

2 komentarze:

  1. Adamada! Jedno z naszych ukochanych wydawnictw, każda książka to perła;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Swietne zestawienie. Najbardziej podoba mi sie "nie" :-))

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger