9/11/2016

Dlaczego Termy Szaflary to nasze ulubione Termy?

Po raz pierwszy odwiedziliśmy to miejsce rok temu (KLIK), spędziliśmy tu wtedy przemiły weekend i byliśmy pewni, że jeszcze nie raz tu wrócimy. I wróciliśmy. 
Czemu? Widziałam już wiele tego typu obiektów, a jednak ten jest nam najbliższy. Sami zobaczcie dlaczego :)


Kompleksowość
Mamy tu apartamenty (bardzo komfortowe), dobrą kuchnię i baseny termalne w jednym miejscu. 
Szczególnie wybierając się z dziećmi, to niezwykle istotne, żeby nie musieć kursować między wieloma obiektami, ale cieszyć się wspólnie spędzonym czasem - bez zbędnego stresu.
Nocując tu mamy nieograniczony czasowo wstęp na cały kompleks basenowy i saunarium, do których możemy zejść w stroju kąpielowym i szlafroku. Co więcej, taki nocleg ze wstępem na baseny kosztuje tylko niewiele więcej, niż sam całodzienny bilet na baseny w innych termach.
Nie musimy więc tracić czasu na pakowanie, dojazdy, kolejki i przebieranie, tylko po śniadaniu schodzimy do strefy basenowej i korzystamy z niej do woli - w tej strefie znajduje się nawet jedna restauracja.


Kameralność
To zdecydowanie najbardziej kameralne termy, jakie znam. Owszem, są dni, kiedy i tu jest wielu turystów, ale ze względu na to, że obiekt nie jest tak ogromny, to i kolejki są do zniesienia i nie ma przedziwnego zjawiska, jakim są kolejki do wyjścia (które niestety są powszechne w innych termach). 


Atrakcje dla małych dzieci
Tak, baseny termalne coraz częściej kierują swoją ofertę dla rodzin, ale tutejsza przekonuje mnie najbardziej. Doskonałym dowodem na to, że tu jest ona najlepsza jest to, że moje dzieci tu najchętniej chcą wracać i najlepiej wspominają tutejsze szaleństwa. W Termach Szaflary nie jest tak chaotycznie, jak w innych, dzieci czują się pewnie i bezpiecznie, nawet maluszki, któe potrzebują nieco więcej czasu, żeby oswoić się z okolicą. Tutejsza atmosfera im to ułatwia i umożliwia fajną, beztroską zabawę. Tu również są zjeżdżalnie, z któych można zjeżdżać wspólnie z dziećmi - czego niestety brakuje nawet w dużo większych tego typu obiektach. W ogóle mam wrażenie, że często zapomina się o 2-,3-latkach, które boją się jeszcze zjeżdżać same, a chętnie pobawiłyby się wspólnie z rodzicami. Nieprzepełnione baseny również są dla mnie wielkim atutem tego miejsca. 


Urządzenia masujące i relaksacyjne
Kompleks basenowy to 4 baseny - 2 zewnętrzne i 2 wewnętrzne oraz zewnętrzny brodzik.
Temperatura w basenach jest różna: 24-36 stopni, więc każdy może wybrać warunki najbardziej dla siebie dogodne.
Ogromną zaletą basenów termalnych jest wysoko zmineralizowana woda, która ma zbawienne działanie dla organizmu i korzystnie wpływa na nasze zdrowie.
Woda w Termach Szaflary ma wyjątkowo bogaty skład fizykochemiczny i niską zasadowość.
Baseny wyposażone są w różne urządzenia do hydromasażu - jeżyki, gejzery, bicze wodne, urządzenia do masażu karku i części barkowej, ławki do masażu.
Tym razem byliśmy na termach z babcią, której wszystkie te atrakcje, bardzo przypadły do gustu i chętnie z nich korzystała. Jest tu również inhalatorium, do któego dostęp mają wszyscy korzystający z basenów (standardowy bilet).


Organizacja i infrastruktura
Tu jest po prostu bardzo sympatycznie :) Miła, pomocna obsługa już od samych kas, okolica basenów nie razi wielkimi billboardami reklamowymi, a podczas kąpieli możemy podziwiać panoramę Tatr a nie reklamy sponsorów. Nie bez znaczenia jest również muzyka, która gdzieś tam rozbrzmiewa w tle  - "dosłuchałam" się kilku świetnych kawałkow, a większość to przeboje znane wszystkim z popularnych rozgłośni radiowych. Zdecydowanie wolę taką muzykę od disco polo, które niestety pojawia się w różnych miejscach.
To, że 2 baseny są zakryte, pozwala na kąpiele nawet podczas deszczu.


Ceny
I na koniec ceny, tak, jak wspomniałąm na początku, tu nocleg ze śniadaniem i z nieograniczonym wstępem do basenów oraz saun jest niewiele droższy od zwykłego biletu w innych termach (od 150 zł/os). Cennik.
Tak, naprawdę każdy woli coś innego, ale to miejsce zdecydowanie trafia w nasz gust :)


1 komentarz:

  1. Się nie dziwię, że tam wróciliście .... coś świetnego :) zazdro ! <3

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger