9/13/2016

Książka, która zabierze nas w "Podróż dookoła świata. Północ - południe. Wschód - zachód"

Ta książka to zdecydowanie coś dla nas i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom podróżowania. Trzy metry długości, gigantyczna mapa świata, dwie zupełnie inne podróże dwóch różniących się od siebie rodzin, masa ciekawostek, szczegółów i ćwiczeń na spostrzegawczość.
Gotowi? To ruszamy w drogę!
Ta książka to leporello, czyli książka - harmonijka i jest naprawdę wyjątkowa. 
Pierwsza z podróżujących rodzin to miłośnicy mocnych wrażeń, nie przeszkadzają im niewygody i dreszczyk emocji. Rodzina Białych oszczędzała na tę wyprawę od dawna i postanawia wykorzystać ten czas maksymalnie. Jak na prawdziwych globtroterów przystało nie podążają utartymi szlakami, lecz wybierają te rzadziej uczęszczane. Wspólnie z nimi poznamy lodowce, szczyty gór, puszcze i fiordy, a tam ciekawe wioski i plemiona. Tu również nie zabraknie dzikich zwierząt, a czytelnicy będą mieli za zadanie zlokalizować na tej 3-metrowej księdze kilkadziesiąt gatunków, a także ludzi a nawet postaci mitologicznych!


W drugą podróż wyrusza Marek, który wygrał na loterii. Tym razem rodzina będzie poruszać się po trasach turystycznych i zdecydowanie bardziej cywilizowanych.
Zwiedzają znane atrakcje turystyczne, zabytki i słynne budowle, tu również będziemy mogli bawić się w poszukiwaczy, bo czeka na nas masa zwierząt, ludzi i przedmiotów.


Mnie zachwyca i forma i treść, bo w tej książce aż roi się od ciekawostek geograficzno-przyrodniczych, które osobiście uwielbiam :)
Mapa świata zostałą genialnie zilustrowana i opisana, państwa, miasta, ludzie w ich tradycyjnych strojach, fauna, flora, zabytki, a nawet bohaterowie literaccy i filmowi.
I nawet jeśli te informacje to zaledwie jakiś rąbek tajemnic naszego wspaniałego świata, które dalej możemy zgłębiać w innych źródłach, to zgromadzenie takiej ich ilości w jednej książce i to tak fantastycznej to naprawdę spore osiągnięcie.


Książkę można czytać i oglądać na różne sposoby, niezastąpiona w przedszkolach i szkołach jako pomoc w przeprowadzaniu różnorodnych zajęć o tematyce geograficznej. 


Autorką ilustracji jest Nikola Kucharska, którą zdążyliśmy dobrze poznać i polubić już w Legendach Polskich.


Fantastyczna!

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger