9/06/2016

W co bawić się z roczniakiem i dwulatkiem? Seria Trefl Little Planet

Dziś wpis dedykowany rodzicom najmłodszych maluszków :)
Gdy moja pierwsza córka miałą rok czy półtorej, niejednokrotnie głowiłam się nad tym, jakie zabawki będą dla niej odpowiednie. Nie przepadamy za dźwiękowymi, świecącymi "interaktywnymi" cudami i sięgamy po nie naprawdę rzadko. Natknęłam się wtedy na kilka zestawów prostych puzzli, ale oferta była dość ograniczona.
Niedawno marka Trefl wypuściła na rynek zupełnie nową linię produktów dedykowanych najmłodszym - Little Planet.
To świetnie przemyślane, różnorodne produkty, bardzo dobrej jakości i w naprawdę przyjaznych cenach. Do dzisiejszego wpisu wybrałam produkty dla najmłodszych, ale w kolejce czekają już takie dla nieco starszych maluszków (do ok. 4 lat).

w co się bawić z roczniakiem i dwulatkiem
Na początek dwie propozycje, jakimi z powodzeniem mogą bawić się już roczne szkraby.

Baby Cubes - bardzo prosta, a jednocześnie niezwykle rozwijająca zabawka. 10 kolorowych kostek wykonanych z twardego i wytrzymałego kartonu (moja niespełna 2-latka nawet na niektórych stawałą i wciąż są ok :)). Bardzo ładne ilustracje, na podstawie których możemy opowiadać dziecku różne historie na temat życia zwierzaków na wsi. Starsze dzieci mogą przy ich pomocy uczyć się kolorów i cyferek, maluszkom pomogą utrwalać dźwięki, jakie wydają przedstawione tu zwierzątka. 
Już same w sobie kostki dają dziecku masę możliwości. Mogą umieszczać w nich misie, inne zabaski, piłeczki, możemy aranżować zabawy w zgadywanie, pod którą kostką ukryliśmy "skarb". 
Podczas ciekawej i wesołej zabawy dzieci uczą się rozróżniać wielkości, odkrywają zastosowanie kostek, to, że można włożyć jedną w drugą i położyć na sobie tworząc wieżę.
To niesamowite, ile taki maluszek jest w stanie się nimi bawić i ile zastosowań dla nich znajduje.
Gdybyście potrzebowali inspiracji do konkretnych zabaw - zapoznajcie się z dołączoną broszurką.
Bardzo atrakcyjna jest też cena tej zabawki - można ją znaleźć w sieci za około 30 zł :)


Kolejną moją propozycją dla maluszków są Rymowanki.
Karty z twardego kartonu połączone krążkiem. Jeden zestaw o tematyce podobnej do kostek, czyli zwierzaki, a druga z pojazdami.
Zabawka jest bardzo dobrze wykonana i poręczna, dzięki czemu możemy ją zabrać dosłownie wszędzie. Na kartach znajdziecie kolorowe obrazki a z drugiej strony - króciutki wierszyk.
Karton jest naprawdę bardzo twardy, więc na pewno zabawki posłużą dziecku długo.
Zestaw kart można znaleźć w cenie poniżej 25 zł.


Trzecia, niezawodna propozycja to puzzle. Tym razem dla dwulatków, ale jeden z zestawów może zainteresować dziecko już wcześniej - to Panda Wanda poznaje kształty.


Ten zestaw to 6 układanek/plansz z każdorazowo 3 otworkami i elementami do uzupełnienia. Elementy to figury geometryczne - trójkąt, kwadrat i koło. Dziecko uczy się kształtów i wielkości, ćwiczy małą motorykę, ponieważ włożenie elementów w odpowiednie miejsca jest dla maluszkó nie lada wyzwaniem. Tu również bardzo fajna grafika i dobra jakość wykonania.
Do układanek dołączona jest książeczka (tak jest w przypadku wszystkich puzzli z tej serii).
Ten zestaw puzzli (6 układanek) znajdziecie już za około 17 zł.
Gdy maluchy poznały już kształty, możemy przejść do kolorów ze Słonikiem Antonim
Tym razem do ułożenia mamy 12-elementowy pociąg ze zwierzakami.
Elementy dobrze do siebie przylegają i łatwo się łączą. W zestawi również mamy książeczkę, którą możemy czytać podczas zabawy.Ostatnia z puzzlowych propozycji to Połóweczki, czyli 2-elementowe układanki dla najmłodszych.
W zestawie znajdziecie 6 układanek, każda z nich jest 2-elementowa. Maluszki poznają zawody i zwierzęta świata. Również tu znajdziemy broszurkową książeczkę, która urozmaici naszą zabawę. Znajdziemy w niej pomysły na wykorzystanie zabawki.

Ja jestem tą serią zachwycona, podobnie moja najmłodsza córka. Starsza natomiast, bardzo zainteresowała się grami planszowymi Little Planet, które już niebawem wam pokażę. 

Podobne posty – książki dla dwulatka

Poznaliście już książki dla roczniaka?

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger