10/23/2016

Opowiem ci mamo, co robią statki - kolejny tytuł znakomitej serii dla najmłodszych

To już 9 pozycja z niezwykle popularnej, kartonowej serii "Opowiem ci mamo, co robią...". 
Każda z nich przybliża dzieciom inny temat, każda trafia w gust zarówno maluszków, jak i kilkulatków, każdą można zgłębiać na różne sposoby, a odkąd towarzyszą im bloki rysunkowe z masą zadań i łamigłówek - zabawa jest jeszcze przyjemniejsza.
Najnowszy pozycja przybliży dzieciom tematykę statków (wcześniej były już inne pojazdy - Auta i Samoloty). 

książki dla dzieci, co czytać dwulatkowi, książki do wyszukiwania, opowiem ci mamo, blog, inspiracje

Książka "Opowiem ci mamo, co robią statki" swoją premierę będzie miała za kilka dni, 26.10. więc u nas przedpremierowo macie okazję zajrzeć do środka :)


Co tym razem postanowili pokazać autorzy? Całą masę morskich faktów w porcjach odpowiednich dla najmłodszych - na początek przegląd słynych statków z różnych epok z ich nazwami i czasem występowania, morskie zwierzęta, wraki statków, statki rzeczne, kadry ze stoczni, portu, główne części statku, szukanie różnic, statki w wersjach ekstremalnych - lodowce, piraci - a to tylko część tematów, jakie czekają tu na odkrycie.


Na kolejnych stronach tej książki ażroi się od kutrów, wycieczkowców, żaglowców, promów, katamaranó, statków pasażerskich i transportowych. Każdy inny, każdy na swój sposób ciekawy. 
Morskie tajemnice będziemy badać z sympatycznym kutrem Mewą, to bardzo fajny zabieg autorów, stosowany już we wcześniejszych pozycjach - już samo wyszukiwanie "Mewy" na kolejnych stronach sprawi dzieciom przyjemność.Żeby zabawa ze statkami była jeszcze przyjemniejsza, warto sięgnąć również po Blok rysunkowy, zaprojektowany specjalnie do tego tytułu. Dokańczanie rysunków, kolorowanie, łączenie kropek, szukanie różnic, rysowanie według wzoru, rysowanie po śladzie, projektowanie żaglowca, piracka gra planszowa, czytanie rebusów, szlaczki, modele do wycięcia i wiele innych zadań. 

Jeśli macie ochotę na morską przygodę z waszymi pociechami - to w drogę! :)

"Opowiem ci mamo, co robią statki" i "Statki. Blok rysunkowy" - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Podobne inspiracje - KSIĄŻECZKI KARTONOWE


1 komentarz:

  1. Bardzo podoba mi się cała seria. Jak tylko mój synek nieco podrośnie, to zakupię mu kilka najciekawszych części.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger