11/13/2016

Edu karty, czyli jak połączyć naukę z zabawą

Te karty odkryłam stosunkowo niedawno, a ponieważ wydały mi się ciekawe i bardzo różnorodne (poruszają różne obszary), postanowiłam przyjrzeć im się bliżej.
Szczególnie w długie zimowe wieczory doskonae sprawdzą się w domowym zaciszu :)


Karty nie są ani grube, ani wielkie. Mają format tradycyjnych kart, jakie każdy z nas pewnie ma w domu. Nie są też one jakoś wyjątkowo trwałe, bo wykonane są z nieco twardszego papieru. Jednak ich tematyka, ilość i funkcjonalność sprawiają, że naprawdę warto mieć je w domu, szczególnie, gdy nasza pociecha uczy się włąśnie mnożenia, odczytywania czasu czy rozpoczyna przygodę z angielskim.

Edu Karty - Język Angielski, czyli karty, które pomogą dzieciom w nauce angielskiego poprzez obrazki i proste słowa w obcym języku. Karty edukacyjne są dwustronne (po obu stronach są te same obrazki, po jednej stronie słowo w języku angielskim, po drugiej - polskim), w pudełku znajdują się również karty do gry w memo oraz 5 kart in blanco, które możemy wykorzystać na dowolne wyrazy.

Kolejny zestaw to Kraje/ Flagi państwowe - bardzo fajny sposób na zapamiętanie flag państw, nazw ich stolic, obszarów i ludności, a także kontynentów. 
Tu również w zestawie są karty do memo oraz kilka in blanco.
Karty Tabliczka mnożenia to kolejna edukacyjna pomoc - tym razem matematyczna. Karty z zadaniami, któe trzeba wykonać samodzielnie, a wynik można sprawdzić po drugiej stronie.
Edu karty Godziny to dobry sposób na poćwiczenie umiejętności odczytywania czasu. Poza kartami edykacyjnymi tu także czeka na nas zestaw do gry w memory, żeby uporządkować wiedzę.

I jeszcze jedna pomoc matematyczno-humanistyczna - Alfabet i liczenie, oczywiście z memo w zestawie.

Na koniec karty językowe - niemiecki. Cieszęsię, że na rynku można znaleźć nei tylko pomoce do nauki angielskiego. Na niemiecki polowałąm już od jakiegoś czasu :)

I co sądzicie o Edu kartach? Czy tego typu zabawy sprawdzają się u was?


Karty do kupienia tu - KLIK

2 komentarze:

  1. Uwielbiam wszystko, co łączy zabawę z nauką, więc zaintrygowały mnie te cudeńka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ma lepszej opcji na naukę niż poprzez zabawę - to ta edukacja przynosi najlepsze efekty!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger