11/16/2016

Książkowe pewniaki - Gruffalo i Mały Gruffalo

Mikołajki, Gwiazdka czy jakakolwiek inna okazja jest doskonała, żeby uzupełnić biblioteczkę naszych szkrabów. Z zabawkami zwykle jest tak, że szybko odchodzą w zapomnienie, za to na książki zawsze można liczyć :)
Kiedy więc bliscy zapytają was co podarować waszym przedszkolakom - te pozycje to 100% pewniaki :) Zwłaszcza, że przez dłuższy czas nakład tych kultowych już pozycji był wyczerpany i w tym roku pojawiły się ponownie w ofercie wydawnictwa.


Czemy te książki trafiły na listy bestsellerów na całym świecie? Zabawna historia dzielnej i sprytnej myszki, która potrafi pokonać strach i stawić czoła wszelkim, nawet najbardziej okrutnym przeszkodom spodoba się każdemu. Nieczęsto zdarza się, że książka dla dzieci bawi i dorosłych - tu zdecydowanie tak jest.
Znakomity przekład Michała Rusinka, wspaniałe ilustracje, a przede wszystkim ciekawa i zaskakujca fabuła z nutką niepokoju w tle - dzieci pokochają te książki od pierwszej lektury.


Jeśli jakimś cudem nie słyszeliście jeszcze o tych pozycjach, to koniecznie musicie pilnie to nadrobić. Moim zdaniem to jedne z lepszych książek dziecięcych i u nas zdecydowanie są w czołówce.


Miłość do Gruffalo miałą swoją kontynuację w filmach z tymże bohaterem - obie części są fenomenalne, poza znaną i lubianą fabułą mamy tu dodatkowo fantastyczną muzykę, która znakomicie buduje napięcie i świetną animację. Również polecamy!Jeśli więc pytacie mnie o mikołajkowy, książkowy prezent dla przedszkolaka, któy nie ma jeszcze Gruffalo na swojej półce - to już wiecie co polecę :)
Korzystajcie póki można go dostać :)

3 komentarze:

  1. Książkowe wpisy zawsze chętnie czytam, ponieważ mój maluszek uwielbia książki. Mamy już tyle, że nie wiem co niedługo będę z nimi robić... Ale bardzo się cieszę, że tak mu się podobają - dzięki temu rozwija swoją kreatywność i wyobraźnię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedne z naszych ulubionych książek! Kochamy od dwóch lat, kiedy to Mały Gruffalo, a potem sam Gruffalo zamieszkali w naszej biblioteczce:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Już wczoraj zamówiłam książki Gruffalo dla mojego synka. Pokochalismy dzięki Tobie Kajtka . Niedawno wypozyczylismy piaskowego wilka i też bardzo bardzo fajna książeczka i teraz wiem , że skoro Ty polecasz książeczkę to nie mam ssie co zastanawiać, z pewnością jest warta polecenia. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger