11/20/2016

Zimowe eksperymenty dla całej rodziny :)

Domowe eksperymentowanie to jedno z naszych ulubionych wspólnych zajęć z dzieciakami.
Muszę przyznać, że sprawia frajdę również dorosłym :)
Na blogu kilkukrotnie wspominałam wam już o zestawach mini-eksperymentów od Funiversity, któe odkryłam na Targach Kids' Time i od tej pory pozostaję ich wierną fanką. 
Niedawno ukazały się trzy zupełnie nowe zestawy w zimowo-świątecznej odsłonie. Z przyjemnością pokażę wam je bliżej :)


Mini-eksperymenty są świetnym pomysłem na mikołajkowy upominek, bo nie dość, że dziecko przygotowuje samo coś niezwykłego, to zawsze kryją w sobie ciekawą niespodziankę. a do tego pomagają nam kreatywnie spędzić wspólnie czas.
Dodając do tego dobrą cenę i walory edukacyjne otrzymujemy naprawdę dobre i zróżnicowane tematycznie produkty.

Na początek FUN snow, czyli znany nam już dobrze eksperyment ze sztucznym śniegiem, który nasz maluch wyczarowuje w kilka sekund, ale w świątecznym wydaniu. Tym razem śnieg to dopiero początek całej zabawy, bo posłuży nam on do stworzenia wyjątkowej ozdoby choinkowej. 


Oto materiały, jakie skrywa pudełko - substancja, z której otrzymamy sztuczny śnieg, trochę brokatu i plastikowa, otwierana bombka.


Zainspirowana ilustracją na opakowaniu, moja córa postanowiła stworzyć jeszcze bałwanka, który zamieszka w naszej bombce :)


Pani chemik przy pracy :)
Gdy już nasz śnieg jest gotowy, możemy nałożyć porcję do naszej bombki.


Po dodaniu brokatu i umieszczeniu bałwankowych lokatorów, nasza bombka prezentuje się następująco :)
Polecam skleić połówki bombki odrobiną taśmy, żeby nam się nie otwierały.


Kolejna eksperymentalna atrakcja to FUN goo czyli prawdziwie zimowy polimer - o wczesniejszej wersji tego doświadczenia pisałam wam już tutaj - KLIK. Tym razem nasz "glutek" wyszedł w zimowej, lodowej kolorystyce (poprzednik był zielony).

Dzieci z przyjemnością rozciągają i łączą "glutka", poznając tym samym właściwości cieczy nienewtonowskiej.I ostatni eksperyment z całej trójki i tak naprawdę zupełnie dla nas nowy to FUN thermo.
Tym razem dzieci mają okazję stworzyć samodzielnie breloczki lub ozdoby choinkowe. Wystarczy wybrać wzór i odrysować go na dołączonej "kalce".


Kalki są 2, więc możemy stworzyć 2 ozdoby przy użyciu jednego opakowania.


Po odrysowaniu obrazek trzeba pokolorować - kredkami lub flamastrami (nie używajcie kredek woskowych), a następnie wyciąć i włożyć do piekarnika na ok. 3 minuty. Obserwowanie procesu kurczenia naszych obrazków jest naprawdę emocjonujące, szczególnie dla przedszkolaków :)


Po wyjęciu z piekarnika, ozdoby naszych maluszków są twarde niczym z plastiku i mogą zawisnąć na naszym świątecznym drzewku lub być prezentem dla kogoś bliskiego :)


Te i inne mini-eksperymenty znajdziecie na Funiversity

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger