12/19/2016

Czerwony Kapturek - fantastyczna gra logiczna dla przedszkolaków i nie tylko

Ależ lubimy gry z serii "Smart Games"! Dlatego też bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że właśnie pojawiły się 3 zupełnie nowe tytuły.  Jedną z nich chcę dziś wam pokazać, bo mój przedszkolak ostatnio bardzo często w nią grywa. Ten fenomenalny tytuł to "Czerwony Kapturek Deluxe".Od samego początku gra przywodzi mi na myśl "Trzy małe świnki" również z serii Smart Games.
Podobnie jak tam, zadanie dziecka polega na takim ułożeniu klocków, aby udało się wykonać zadanie - tu jest to bezpieczne dotarcie Kapturka do domku (w wariancie z wilkiem - również wilka).
Mamy więc zadanie - układamy w odpowiednim miejscu planszy domek oraz drzewka,  a także Kapturka i wilka (w wariancie bez wilka, wilk nie bierze udziału w zabawie) . Następnie dziecko ma do dyspozycji 5 klocków z dróżką i wykorzystując ich dowolną ilość ma za zadanie doprowadzić Kapturka do domku. 


Gra jest świetnie wykonana, każdy element robi tu wrażenie, a bajkowa tematyka zachęca dziecko do podejmowania logicznych prób. Jak każda gra z serii smart games, jest to gra dla jednego dziecka i ma różne poziomy trudności (4 - starter, junior, expert i master). W książeczce z zadaniami znajdziemy również odpowiedzi.
Dodatkowo dołączono tu niewielką książeczkę obrazkową przedstawiającą bajkę o Czerwonym Kapturku.Gra doskonale sprawdzi się jako piękny i wartościowy prezent. 


4 komentarze:

  1. Sugerowany wiek 4-7 to chyba przesada. Myślę, że 3-latek da radę. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale dla 5cio latki to zabawa niestety na b.krótko. gdyby plansza była większa można by było poszaleć.

    OdpowiedzUsuń
  3. A która jest bardziej lubiana przez dzieci Trzy Świnki czy Czerwony Kapturek?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger