12/14/2016

Gwiazdkowe inspiracje - nowości książkowe od Prószyński i S-ka

Ależ mam dziś dla was wysyp książkowych nowości! Pozycje niezwykle różnorodne, głównie dla starszaków, ale znajdzie się tu i pozycja dla przedszkolaków. Jeśli wasze pociechy lubią dobre książki, to ten wpis jest dla was! 


Na początek coś dla wielbicieli komiksowych klimatów (swoją drogą przygotowuję dla was przed gwiazdką spore zestawienie komiksowych nowości). Album historyczny na temat hymnu Polski to naprawdę kawał ciekawej lektury w pięknym wydaniu. 
Stworzenie hymnu to nie lada gratka i spora odpowiedzialność. Tytus, Romek i A'Tomek poznają kulisy jego powstawania, robiąc przy tym trochę zamieszania - jak to oni :)
Niczym w wehikule czasu przemierzają kolejne epoki poszukując bohaterów obecnych w Mazurku Dąbrowskiego. Walka za walką, bój za bojem, podział Polski, Dąbrowski, Wybicki - nie obawiajcie się, że wasze pociechy się zanudzą - to nie jest podręcznik historii! W zabawnej formie przemycono jednak całą masę historycznych faktów i ciekawostek. Papcio Chmiel, jak zawsze w formie.


Książka ma duży format, twardą oprawę i gruby kredowy papier, a opowieść o hymnie przebiega niejako dwutorowo - obrazowo i słownie. Główna część strony to obrazek z komiksowymi dymkami, natomiast z boku mamy dodatkowy tekst z komentarzami. Wprowadzenie do opowieści historycznej postaci bajkowych do ciekawy zabieg, który na pewno korzystnie wpłynie na zainteresowanie dzieci tematem. Kolejna pozycja - "Słoń w autobusie?" to przezabawna wierszowana historia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wesołe historyjki o zwierzętach i różnych środkach transportu z uśmiechem objaśniają zasady zachowania na co dzień. Niesforne zwierzaki pokazują jakie zachowania są niewłaściwe a wierszowana treść szybko zapada maluchom w pamięć.
Istotne dla mnie jest to, że wierszyki nie sątu ugrzecznione, naiwne i nieco... nudne. Te są naprawdę zabawne i wywołują uśmiech także na twarzy rodzica :)
"Jak zbudować samochód?" to historyjka techniczna, którą niektórzy zdążyli już poznać jakiś czas temu ("Jak zbudować motocykl?"). Sympatyczne zwierzaki postanawiają zbudować samochód, spore wyzwanie i przyda się tu zarówno spryt jak i wytrwałość :)
Autor naprawdę dokonał niezwykłej rzeczy, bo techniczną historyjkę uczynił naprawdę ciekawą, szczegóły techniczne przekazane zostały w bardzo przystępny sposób. Książka jest naprawdę rewelacyjna - ciekawa, dowcipna i naprawdę oryginalna. Silnik, skrzynia biegów, amortyzatory, hamulce, sprzęgło, gaźnik, światła, zapłon - wszystko to przedstawiono na świetnych rysunkach i ubrano w przejrzyste schematy. Udana współpraca przyjaciół jak zwykle zaprocentuje.
Kolejna ciekawa pozycja to "Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci".
Nie ma głupich pytań tylko takie, na które nie znamy odpowiedzi. Dzieciaki uwielbiają je zadawać. 
Książka zkierowana jest do dzieci od lat 10, które już samodzielnie czytają i mogą same zglębiać zaprezentowane tu ciekawostki. Pytania tu zebrane przysyłały dzieci z całęgo świata i są bardzo różnorodne. Oprócz odpowiedzi są tu także tabelki czy ilustracje, któe dobrze uzupełniają całość. 
Zerknijcie do środka.
I na koniec książka z bardzo fajnej serii wielcy i sławni, której wcześniej nie znałam.
To biografie znanych osób w wersji dla samodzielnie czytających dzieci. Ciekawa lektura, sporo interesujących informacji, obrazki, któe dobrze współgrają z tekstem. Książkę czyta się bardzo dobrze, jak naprawdę dobrą powieść, a ponieważ jest o postaci autentycznej, to przy okazji wzbogaca wiedzę dziecka. najnowsza wydana książka tej serii to "Kim jest Bob Dylan?" poza poznaniem słynnej postaci dowiadujemy się o współczesnych jej czasach i społeczeństwie. Naprawdę kawał dobrej lektury.

2 komentarze:

  1. Nieśmiertelny Tytus, Romek i Atomek! Znamy i uwielbiamy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Jak to możliwe?" oraz "Słoń w autobusie?" już przeczytane - świetne książki!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger