12/29/2016

Najpiękniejsze wydanie Harry'ego Pottera - edycja ilustrowana

Po kilkudniowej przerwie wracam do was z kolejną książkową inspiracją. Tym razem jest to przepiękne wydanie znanego na całym świecie Harry'ego Pottera. O pierwszej części jego przygód z ilustracjami Jima Kaya pisałam wam już w ubiegłym roku - KLIK, pora na kolejną porcję wrażeń, tym razem z Komnaty Tajemnic i prawdziwą ucztę dla oczu, bo ta książka naprawdę zachwyca!Pomysł wydania takiego bestsellera w nowej szacie graficznej wiązał się z niemałym ryzykiem, czy aby na pewno zostanie ciepło przyjęty przez potteromaniaków. Na szczęście to niezwykle piękne wydanie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony fanów serii, co zaowocowało kolejnym niezwykle pięknym tytułem wydanym pod skrzydłami wydawnictwa Media Rodzina.
Ilustracje, jakie tu na nas czekają pogłębiają klimat magii i tajemnicy, idealnie dopełniają całości i najwyraźniej doskonale współgrają z wizją J.K. Rowling. To nie zwyczajne obrazki, jakie można spotkać w książkach dla dzieci, to owoc niezwykłego talentu ilustratorskiego, a z pewnością też zamiłowania do tej niezwykłej serii. 


Muszę przyznać, że rok temu absolutnie dałam się ponieść magii tej pięknie ilustrowanej powieści. Ten zachwyt trwa nadal, bo trzymam właśnie w ręku kolejny doskonale wydany tytuł z ilustracjami niczym dzieła sztuki. Mało powiedziane, że kolejny tom dorównuje poprzedniemu - odważyłabym się nawet rzec, że jest jeszcze lepszy. Niezliczone pająki, które wywołują niemal jęk odrazy u moich latorośli, stopniowo odkrywane tajemnice i element zaskoczenia na kolejnych stronach, 
Mamy tu wszystko to, czego można oczekiwać od tego typu książki. 


Ale i sama powieść przemawia do mnie bardziej niż pierwsza część. Zagadki nie są tak oczywiste, a fabułą i akcja wyraźnie się zaostrzają. Jest też nieco bardziej zabawnie, a przede wszystkim jest to coś, co zwabiło i nadal pociąga miliony młodych czytelników na całym świecie. Nawet najgorętsi przeciwnicy tej serii muszą przyznać, że zdołała skutecznie rozbudzić w dzieciach fascynację słowem czytanym i to na ogromną skalę. W ilustrowanej wersji książki magia naprawdę ożywa i wcale nie trzeba do tego ekranizacji - ilustracje są tak wymowne i urzekające, że trudno oderwać się od tego wyjątkowo smacznego czytelniczego kąska.
Bardzo polecam :)

"Harry Potter i Komnata Tajemnic" - Media Rodzina


1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger