1/29/2017

Nasze domowe podróże po świecie, czyli jak zainteresować dzieci geografią

O tym, jak lubimy tematykę geograficzną pisałam już na blogu nie jeden raz. Chętnie opowiadamy córkom o naszych bliższych u dalszych podróżach, zabieramy je w różne ciekawe miejsca i staramy zainteresować różnorodnością otaczającego nas śzwiata niemal każdego dnia.
Bardzo pomagają nam w tym zdjęcia, filmy, reportaże z podróży oraz książki i dziś chcę pokazać wam 4 świetne tytuły, które niedawno dołączyły do naszej biblioteczki.

'

"Atlas Smaku. Odkryj najlepsze potrawy świata" - piękna wielkoformatowa publikacja licząca ponad 70 stron. Na każdej rozkładówce czeka mapa, a na niej artykuły spożywcze, składniki potraw oraz typowe produkty. Będzie też co nieco o zwierzętach. Zrobienie map smaków z potrawami charakterystycznymi dla danego kraju to pomysł jedyny w swoim rodzaju. 
Ciekawostki są przedstawione w tak interesujący sposób, że sama zatapiam się w tę lekturę z wielką przyjemnością. Świetna grafika, przyciągające oko ilustracje, krótkie i celne objaśnienia - naprawdę zachwycająca pozycja.

"Odkrywcy i podróżnicy. Książka z okienkami" - to kolejna niezwykle ciekawa publikacja z podróżami na pierwszym planie. Ponad 70 okienek kryje się przed nami przynajmniej tyle tajemnic.
Dalekie podróże, starożytni odkrywcy, przeprawa przez ocean, dalsze poznawanie świata, wyprawy w głąb lądu, zdobycie biegunów, ostateczne granice oraz na dachu świata - to jedynie tytuły rozdziałów, a każdy z nich to nowa rozkładówka pełna ciekawostek i faktów historycznych. Od starożytności do współczesnych odkryć - masa wiedzy podana w bardzo przystępnej formie. 

"Atlas obrazkowy" z wielką mapą w środku to z kolei moja propozycja dla najmłodszych czytelników. Znajdziecie tu zarówno informacje ogólne, jak części świata, państwa i krajobrazy, jak i bardziej szczegółowo przedstawione kontynenty. Te szczegóły są dostosowane do najmłodszego czytelnika, jest ich zdecydowanie mniej niż w poprzednich pozycjach, a i ilustracje dostosowane są bardziej do maluszków. Taką książkę z powodzeniem można zgłębiać z młodszymi przedszkolakami i raczej na pewno im się spodoba. 

I na koniec "Mały podróżnik", interaktywna książka, która zachwyciła moją 5- i 2-latkę. Książka z magicznym długopisem zachęca dzieci do zgłębiania wiedzy i sprawdzania jej każdorazowo w quizie. To właśnie tu długopis powie nam, czy odpowiedź jest prawidłowa. W książce znajdziecie aż 100 pytań i odpowiedzi. A na każdej rozkładówce spogląda na nas uśmiechnięty mały podróżnik, którego głowa zaświeci się, podczas udzielania odpowiedzi. - na czerwono, gdy odpowiedź jest błędna i na zielono - gdy prawidłowa. Aby udzielić odpowiedzi, dziecko musi nacisnąć długopisem na czarny punkcik przy poszczególnych słowach/obrazkach. Książka jest u nas w użytku niemal codziennie wieczorem, a ponieważ jest całokartonowa - ta intensywna eksploatacja, wcale jej nie zagraża :)

Podzielcie się z nami waszymi typami w zakresie książek o podróżach dla dzieci - chętnie powiększymy swoją biblioteczkę o kolejne tytuły, bo ich nigdy nam dość :)

1 komentarz:

  1. Zamawiałam Dzieciuchom książki jakieś dwie godziny temu. Szkoda, że nie było posta chwilkę wcześniej, chętnie wzięłabym Trzylatce Małego Podróżnika... Ale co się odwlecze... :) .Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger