1/30/2017

"Dżungla. Zabawa w chowanego" - jednoosobowa łamigłówka dla dzieci szkolnych

Na tę recenzję kilkoro z was czekało już od jakiegoś czasu. "Dżungla" to po Dinozaurach i Czerwonym Kapturku ostatnia z trzech nowości z serii Smart Games
Pora, żeby pokazać wam ją bliżej, bo jest naprawdę znakomita.
To łamigłówka dla dzieci od lat 7 i jeśli tylko nie zabraknie im cierpliwości, na pewno dostarczy im satysfakcjonującej zabawy i gimnastyki umysłu na długi czas.


W pudełku z okienkiem czekają na nas dwie plansze, które można zamknąć jak pudełko. To fajny pomysł, bo w środku można przechowywać na przykład książeczkę z zadaniami.
Rewelacyjne w Dżungli jest to, że to właściwie dwie gry w jednej, bo mamy tu zarówno zadania dzienne, jak i nocne. Są dwie plansze ze zwierzętami - niebieska i zielona, a kafelki są dwustronne - zielone do zadań dziennych i granatowe - nocnych.
Zadania nocne są nieco trudniejsze, więc polecam rozprawienie się z nimi po "załatwieniu" zadań dziennych. Ale uprzedzam od razu, że trochę to potrwa, bo Dżungla to aż 80 zadań!
To absolutny rekordzista w dziedzinie jednoosobowych łamigłówek. 


Strefa dzienna podzielona jest na 4 części dlatego nieco łatwiej będzie manewrować kafelkami, żeby ukryć /odkryć odpowiednie zwierzęta.


Strefa nocna natomiast to jedno duże pole, czyli prawdziwe wyzwanie dla młodych miłośników łamigłówek (i nie tylko dla nich, bo zaręczam wam, że sami wkręcicie się w tą zabawę).Książeczki z zadaniami powiedzą nam, ile i jakie zwierzęta mają znaleźć się na naszej planszy, musimy więc tak manewrować kafelkami, żeby ten końcowy efekt uzyskać - co naprawdę nie jest takie proste.


Oczywiście jak zawsze w przypadku Smart Games, w książeczkach kryją się również odpowiedzi - gdybyśmy już całkowicie się poddali :)


Ta gra zdecydowanie zasługuje na to, żeby znaleźć się w kolekcji każdego ucznia. 
Myślę, że pomoże rozwinąć więcej umiejętności, niż niejedna nudna lekcja :)

Zdecydowanie polecam.Jeśli jeszcze nie znacie, to zerknijcie również na inne gry z tej serii, bo są naprawdę godne polecenia:


2 komentarze:

  1. U nas z tą cierpliwością różnie bywa ale gra sama w sobie podoba mi się :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna gra. Kupiłam i już się nią bawimy. Dzięki za polecenie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger