1/24/2017

Dzień i Noc - kolejny znakomity tytuł z serii Smart Games

Wiem, że wielu z Was - podobnie jak my - przepada za tą serią gier. Świadczy o tym wasze ogromne zainteresowanie wpisami z ich udziałem. Dziś chcę wam pokazać kolejną grę z serii Smart Games - "Dzień i Noc". Nie jest to nowy tytuł, choć przybrany w zupełnie nowe opakowanie. Pewnie większość z was słyszało o tej grze niemniej jednak postanowiłam pokazać wam ją bliżej, bo to naprawdę wspaniała gra ćwicząca u najmłodszych przedszkolaków wyobraźnię przestrzenną i nie tylko. 



To znakomita gra, którą możemy dać do zabawy nawet dziecku rocznemu - wierzcie mi, że z przyjemnością będzie nawlekał na patyczki poszczególne elementy. Dwulatek z kolei będzie próbował zbudować samodzielne, bardziej skomplikowane konstrukcje z obecnych tu klocków.
Ale może być też tak, że tenże dwulatek (czy odrobinę starszy szkrab) powoli będzie w stanie odwzorowywać układ klocków widoczny na karcie - w realu. 

W pudełku czekają na nas różnorodne elementy z otworkiem do nawlekania na stojak z 3 słupkami.


A także książeczka z zadaniami do rozwiązania i odpowiedziami.


Jak to w serii Smart Games bywa mamy tu też różne stopnie trudności - zadania "dzienne" są łatwiejsze, a "nocne" (gdzie nie widać kolorów klocków tylko ich cienie) - trudniejsze.

Warto wspomnieć też o grafice na klockach - są kolorowe i bardzo różnorodne, niektóre mają wzorki i narysowane wesołe twarze, dlatego z pewnością będą atrakcyjne dla maluchów. Jakość poszczególnych elementów jest bardzo dobra, wszystko wykonane z drewna, pomalowane, błyszczące.

Dzięki tej grze dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, wyobraźnię przestrzenną, małą motorykę, spostrzegawczość. Tego typu zabawy znakomicie wpływają też wpływają też na koncentrację.


Oto, jak prezentują się zadania o wyższym stopniu trudności - "nocne". Na podstawie takich cieni dziecko musi stworzyć odpowiednią konstrukcję z drewnianych klocków.


Odwzorowywanie kształtu z obrazka to niezwykle trudna umiejętności dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ta gra sprawi, że nie będzie to żmudna ani nudna czynność, tylko fantastyczna zabawa, a wykonywanie kolejnych zadań samodzielnie, będzie dla dziecka dużą satysfakcją i zmotywuje do trudniejszych prób. Takie gry świetnie wpływają na inteligencję młodego człowieka, zmuszają do myślenia, kombinowania - wszystko po to, aby uzyskać pożądany efekt i "zaliczyć" poziom.

Wydawnictwu Granna poza znakomitą serią Smart Games (i całą masą innych wspaniałych gier, które towarzyszą nam na co dzień) gratuluję bardzo dobrego pomysłu udoskonalenia pudełek, bo poprzednie (z okienkiem) rzeczywiście utrudniały przechowywanie wszystkich elementów.


To jedna z najlepszych gier logicznych dla maluchów, jakie znamy.

Jeśli jeszcze nie znacie, to zerknijcie również na inne gry z tej serii, bo są naprawdę godne polecenia:


***

2 komentarze:

  1. Bardzo fajne i nawet moja 5 latka by się pobawiła z cieniami Zabawki drewniane zawsze są cudowne choć ja osobiście nie lubie aż tylu kolorów na raz no ale nie mam 2 latka hi hi

    OdpowiedzUsuń
  2. Mieliśmy podobne gry ale mój synek raz upadł na ten kijek i gry wylądowały w śmietniku. Są super ale jak dla mnie trochę niebezpieczne.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger