1/11/2017

Pierwsze komiksy - kartonówki dla maluszków

Mam w domu dwa małe mole książkowe :) Młodsza córa od jakiegoś czasu pożera książki z wielkim apetytem i naprawdę trudno nadążyć z uzupełnianiem naszych zbiorów. 
Dziś pokażę wam prawdziwą książkową gratkę dla maluchów, książeczki, które moja 2-latka uwielbia - prawdziwe kartonowe komiksy!

co czytać dziecku, książki dla dwulatka, książki dla roczniaka, ciekawe książki dla dzieci, książki kartonowe, blog, inspiracje

Zupełnie nie znane mi do tej pory Wydawnictwo Tadam wydało książeczki, jakich jeszcze na rynku nie było - kartonowe bajeczki w formie komiksów. Najbardziej spodobały nam się te o smoczku, ale wszystkie są rozkoszne :)
Komiksy sama czytam z przyjemnością, zdążyłam już nieco zarazić moją 5-latką, a tu w końcu ktoś pomyślał o maluszkach, które w gąszczu drobnych obrazków i dymków dla starszych czytelników się gubią - te komiksy dostosowane są właśnie dla nich. Piękne ilustracje, przyciągające wzrok i znakomicie "opowiadające" treść, wyraźne dymki z niedługim, zabawnym tekstem, całość bardzo zręcznie napisana i naprawdę fajnie się czyta. Maluch zadowolony, a i starsza córa lubi sobie ich posuchać.

"Mały, Duży i chmura" to historyjka o hipciu, któego prześladuje ciemna chmura zwisająca nad jego głową. Robi wszystko co może, żeb się od niej uwolnić, a jego Mały przyjaciel mu w tym pomaga. W końcu udaje mu się pozbyć owej czarnej chmury, ale jak to zrobił - tego już wam nie zdradzę :)
"Pani detektyw Sowa" to rymowana historyjka detektywistyczna dla najmłodszych. Powiedziałabym że to "najpierwszy" z tych wszystkich "komiksików" bo ma prościutką, wierszowaną historyjkę, łatwą do zrozumienia nawet przez dzieciaczki niespełna 2-letnie.
No i nasz ukochany "Smoczek Loczek" i jego przygody. Smoczek jest bohaterem dwóch książeczek - raz przybywa na ratunek księżniczce po drodze pomagając temu i owemu, zdobywając tym zamym nowych przyjaciół. A jak doskonale wiemy, na prawdziwych przyjaciół możemy liczyć w potrzebie - tu również przyjdą Loczkowi z pomocą, żeby w sprytny sposób "załatwić" złego rycerza.
W kolejnej książeczce, która najbardziej nawi moje pociechy (szczególnie, jak mama i tata udają czkawkę - HIK! :)). 
Wyobraźcie sobie smoka zmagającego się z czkawką i wypróbowującego różne metody pozbycia się jej :) Jeśli już się uśmiechacie, to zapewniam was, że będzie jeszcze śmieszniej, zwłąszcza jak wasze maluchy będą zasmiewać siędo łez.
Wydawnictwo Tadam znajdziecie na FB 
- nie zapomnijcie polubić, bo szykują masę wspaniałych nowości :).

Serię "Mój pierwszy komiks" znajdziecie m.in. tu - KLIK

Podobne posty – książki dla dwulatka

6 komentarzy:

 1. Podsyłam Siostrze bo myślę, że na coś skusi się ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. naprawdę świetnie wyglądają :) Mój synek uwielbia wszelkie książeczkowe nowości także myślę że to również mu się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. też mam 2,5 latkę :) chyba jej sprawię jako prezent na wyjazd

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę wypróbować na Trzylatce. Ostatnio zakochana w Kici Koci i Panu Brummie (śmieje się przy nim na głos!).

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne komiksy, które może kiedyś zainteresują mojego Jasia. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe bardzo szczególnie dymki przejrzyste fajne do czytania przez dziecko

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger