1/13/2017

"Nie taki znowu zwykły kot" - pod patronatem naszego bloga

Był sobie pewien miły starszy pan, który zajmował się naprawianiem zabawek i mieszkał sobie spokojnie ze swoim psem. Ów miły pan miał na nazwisko Stópka i miało ono być może coś wspólnego z jego sporymi stopami, którymi zwracał powszechną uwagę. 
Życie pana Stópki było dość przewidywalne i na pewno nie nadawałoby się na scenariusz książki, gdyby nie pewne tajemnicze zdarzenie, które przypadło mu w udziale...
Tak w kilku zdaniach można opowiedzieć o książce wydawnictwa Skrzat, którą niedawno Maluszkowe Inspiracje objęły patronatem


Szybko okaże się, że spokojne życie pana Stópki i jego psa, a właściwie całego miasteczka stanie się obiektem zainteresowania dużej części społeczeństwa. A wszystko to przez zaginięcie tajemniczego kota pewnej hrabiny, za któego odnalezienie wyznaczyła ona sporą nagrodę. 


Tak się składa, że owego kota odnalazł nie kto inny, niż właśnie nasz pan Stópka i pewnie jak nigdy nic oddałby go właścicielce, gdyby nie pewne niezwykłe fakty. Po pierwsze szybko okazało się, że kot mówi ludzkim głosem, po drugie, został wyłowiony z wody, do której bynajmniej sam nie wskoczył, a po trzecie na samą myśl o swoim prześladowcy kotek zamykał się w sobie i trząsł ze strachu. Pan Stópka postanowił zatem rozwiązać tą historię "prawie" kryminalną własnymi siłami, a wierzcie mi, że nie było to wcale takie proste - szczególnie biorąc pod uwagę niespodziewane i "przypadkowe" wizyty wścibskiej sąsiadki pani Pelargonii :)


Jak zapewne się spodziewacie historia końćzy się dobrze, a obecność w niej jednocześnie psa i kota, na pewno spodoba się dzieciakom. Do tego zagadkowa historia i mamy gotowy przepis na wciągającą historię na zimowy wieczór :)


Moja prawie 5-latka słuchała jej z wielkim zapałem i cała przeczytałyśmy w jeden wieczór - na koniec zaczęła dopytywaćo kolejne części o Panu Stópce, więc to chyba najlepsza recenzja :)
Mam nadzieję, że niedługo powstaną kolejne tytuły, bo naprawdę dobrze czytało nam się tę historyjkę.


1 komentarz:

  1. Ciekaawa historia kto tego kota do tej wody bardzo intrygujace o nie zwykłym kocie ciekawe jak pies na tego kotka zareagował ?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger