3/27/2017

Aquabeads - pracownia dla początkujących

Kilka dni temu moja najstarsza pociecha świętowała 5. urodziny. Z tej okazji możecie spodziewać się wysypu wpisów zabawkowych, bo kilka produktów chcę wam pokazać bliżej - może skorzystacie z naszych prezentowych inspiracji :)
Dziś Aquabeads - pracownia dla początkujących, która już dawno chodziła mi po głowie i dopiero teraz się na nią skusiłam. Muszę przyznać, że to jeden z moich najlepszych wyborów zabawkowych dla dzieci w tym wieku. Zaraz wam zdradzę, dlaczego.

Wielokrotnie widziałam reklamę tej zabawki w TV i już wtedy mnie zainteresowała, ale gdy już do nas dotarła i moja 5-latka sama mogła ją wypróbować - przekonałam się, że to był doskonały wybór.
Wiem, że jest masa zestawów i wersji tych koralików, ale skupię się na tej, którą mamy, czyli "Aquabeads - pracownia dla początkujących". Zabawka kosztuje około 100 zł, ale ja znalazłam ją znacznie taniej w Smarkacz.pl.


W pudełku kryje się plastikowy pojemnik z nakładką z przegródkami, kolorowe koraliki w woreczkach (przechowujemy je właśnie w tych dołeczkach z przegródkami), przezroczystą podstawkę do układania koralików, szablonów, przyrządu do chwytania i upuszczania koralików oraz aplikatora do zwilżania ich wodą.
Koraliki występują w 2 rodzajach - niektóre są kryształowe, a inne lite.


Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od lat 4 i myślę, że to właściwa grupa wiekowa, gdyż koraliki są bardzo małe i ich układanie wymaga od dziecka dużej precyzji i koncentracji.
Dzieci mogłą układać koraliki na podstawce według wzoru (szablon należy wówczas wsunąć pod podkładkę) lub wymyślać własne kompozycje.


Wszystkie przyrządy są bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze.


U nas na pierwszy ogień poszedł szablon z kurą, kurczątkiem, słoniem, jabłkiem i kwiatkami.
Nie mogłam się nadziwić, że moja 5-latka przez tak długi czas starannie i cierpliwie nanosiła odpowiednie koraliki na podstawkę i z jaką satysfakcją oznajmiła mi, że teraz idzie polewać je wodą.


Moja córka nie przepada za długim siedzeniem w jednym miejscu, owszem lubi rysować i na tej aktywności spędza sporo czasu, ale żadna zabawka do tej pory nie zajęła jej na tak długo. Od jakiegoś czasu układanie puzzli ją nudzi, natomiast chętnie wybiera zajęcia kreatywne, głównie plastyczne. Ta zabawka idealnie trafiła w jej gust - mogła samodzielnie projektować różne kształty lub odwzorowywać obrazki z szablonu, a przy tym ćwiczyła precyzję ruchów i koncentrację.


Od razu też zapewnię was, że nie była to czynność jednorazowa. W tym zestawie jest aż 800 koralików, co pozwala na zrobienie wielu obrazków. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że można dokupować same koraliki, gdy zapas nam się skończy.
Po ułożeniu koralików w odpowiedni kształt, polewamy je wodą z odległości 5-6 cm, odczekujemy 5 sekund i delikatnie przechylamy podstawkę, aby zlać na papierowy ręcznik nadmiar wody. Następnie zostawiamy pracę na godzinę, do całkowitego wyschnięcia.


Po tym czasie koraliki złączą się i pozwolą wyjąć z podstawki. Prace są trwałe i można się nimi dowolnie bawić.
Zabawka posłuży dziecku na pewno przez dłuższy czas, wystarczy regularnie uzupełniać zapas koralików. Jeśli wahacie się przed zakupem tej zabawki, to mam nadzieję, że ten wpis pomoże wam w podjęciu decyzji. U nas sprawdziła się znakomicie i jest używana codziennie.Aquabeads - pracownia dla początkujących znajdziecie tu - KLIK1 komentarz:

  1. Strasznie mi się podoba coś takiego ale Córcia nie jest zainteresowana ;-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger