3/29/2017

Zapowiedzi i nowości wydawnicze - książki dla maluszków

Kochani! Cuda na horyzoncie :) Zapraszam na przegląd kilkudziesięciu nowości i zapowiedzi książkowych dla maluszków - ostrzegam, wchodzicie na własną odpowiedzialność :)
Niebawem wpisy z nowościami dla średniaków i starszaków :)Wielkazłość małego zajączka / The Big Anger of a Little Hare

Nasz patronat i ogromna duma, bo książka jest genialna! Zachwyciła nas wszystkich zarówno pomysłem, jak i grafiką, a także tym, że jest dwujęzyczna. Cudowny tytuł!

Arghhhhh!!! Poznajcie Zacharego – największego złośnika wśród zajęcy – i jego oddanych przyjaciół. Przekonajcie się, jak niewiele potrzeba, by się zmienić. / Arghhhhh!!! Meet Zachary – the terribly bad-tempered hare – and his faithful friends. Find out just how little it takes to change your ways.


 

SowaNinja / The Ninja Owl

Sowie również patronujemy i już nie mogę się doczekać, kiedy pokażę wam, jak prezentuje się w środku - przepiękna książka!

Upór, wytrwałość i odwaga! Poznajcie Eugeniusza – najdzielniejszą sowę wśród wszystkich sów – i jego nadzwyczajne moce Ninja! / Persistance determination and courage! Meet Owen – the bravest owl of all – and his extraordinary Ninja powers!

 


Puk,puk!

Pełna niespodzianek książka rozkładanka dla najmłodszych.

„Gdzie mój miś?” – pyta mała dziewczynka po powrocie ze szkoły. Ale misia nigdzie nie ma… Pomóżcie jej w poszukiwaniach! Rozkładajcie strony, pukajcie do drzwi sąsiadów, wchodźcie na coraz wyższe piętra. Na każdym czeka na was wiele niespodzianek!

Książka ma nietypową formę pomysłowo ponacinanego arkusza, który po złożeniu przybiera kształt pudełka. Rozkładając kolejne strony, dziecko wznosi kolejne piętra budynku, po którym porusza się bohaterka. W ten sposób urocza opowieść o dziecięcych poszukiwaniach rozwija się, dosłownie i w przenośni, w zaskakującą przestrzenną przygodę. Przed wami „Puk, puk!” – zadziwiający popis architektury książki. 

Kąpiel

Zaraz zdejmę ubranko i wskoczę do wanny pełnej ciepłej wody. Umyję rączki, brzuszek i głowę, a potem pobawię się stateczkiem. Uwielbiam się kąpać! Książka o zwyczajach towarzyszących kąpieli.Pełna przyjaznych i łatwych do rozpoznania ilustracji. Dla maluszków od 12 miesiąca.Kasiaidzie do lekarza

Buuu, źle się czuję. Boli mnie głowa i gardło, mam gorączkę, kaszel i cieknie mi z nosa. Nie mam ochoty ani się bawić, ani jeść. Muszę odwiedzić panią doktor, a tak bardzo się boję. A może mama ma rację i to wcale nie będzie takie straszne? Dla maluchów, które strasznie boją się pójść do lekarza.


 

Kubai jego nocnik

Jestem już taki duży, że nie muszę nosić pieluchy! Mama dała mi śliczne majteczki z samochodzikiem i jakąś dziwną miseczkę. To nocnik. Teraz muszę nauczyć się robić do niego siusiu. Ciekawe, czy od razu mi się uda? 

 

Kuba pomaga tacie

Hurrra! Dzisiaj tata ma wolny dzień i będziemy robić różne ciekawe rzeczy. Wywiercimy dziury w ścianie i zamocujemy haczyki, umyjemy auto (bo jest okropnie brudne), urządzimy koncert, a na koniec przygotujemy dla mamy niespodziankę. 


Jedzenie

Mam talerzyk z pyszną kanapką, łyżeczkę i smakowity jogurt. A na sobie mój ulubiony śliniaczek z rybką i na pewno się nie ubrudzę. Uwielbiam jeść! Książka o zwyczajach towarzyszących jedzeniu. Pełna przyjaznych i łatwych do rozpoznania ilustracji. Dla maluszków od 12 miesiąca.

 

 

Kasiai brzuszek mamy

Mama, tata i ja będziemy mieli dzidziusia. Na razie siedzi sobie w brzuszku u mamy. Jest malutki i musi jeszcze duuuuużo urosnąć, zanim się urodzi. Bardzo jestem ciekawa, czy to będzie braciszek czy siostrzyczka. Już nie mogę się doczekać! Dla maluchów, które wkrótce będą mieć rodzeństwo.

 

 


Kolorywokół nas. Liczby

W książeczce tej kolorów jest gromada: żółta cytryna, zielony wąż, brązowa czekolada, przy każdym kolorze – rączki dwie podpowiedzą, ile jest jednakowych rzeczy, co w obrazku siedzą, licz od jednego do dziesięciu na ostatniej stronie i nie zapomnij na każdej znaleźć po balonie! Książka pomaga opanować umiejętność liczenia od 1 do 10, uczy rozpoznawać kolory, ćwiczy spostrzegawczość oraz wyrabia cierpliwość. Dla maluchów od 30 miesiąca.

 


Zwierzętawokół nas. Przeciwieństwa

W książeczce zwierząt wielka jest gromada, znajdziesz tu słonia, jeża, a nawet owada: jedne są małe, inne – duże, jedne na dole, a inne w górze, to właśnie są przeciwieństwa, na czym polega sztuczka, żeby znaleźć ich dziesięć i na każdej stronie – żuczka! Książka zaprzyjaźnia maluchy ze światem zwierząt. Pomaga dostrzec, co je łączy, a co dzieli, oraz szybko zapamiętać ich nazwy. Dla dzieci od 30 miesiąca.

 

 

Zwariowanepojazdy

Jesteście znudzeni zwykłymi koparkami i wozami strażackimi? To wyjątkowa książka, w której sami decydujecie o tym, jak ma wyglądać każdy pojazd. Możecie dodać śmigło albo część rakiety do lokomotywy i sprawdzić, co z tego wyniknie. Podzielone na trzy części ilustracje pojazdów dają ogromne możliwości kombinacji i dobrej zabawy. Na pewno nie będziecie się nudzić!


 

Gdziejest konik morski? 

Rety! Gdzie się podział dziesiąty dzidziuś? Tato konik morski zgubił gdzieś jedno ze swoich dziesięciorga maluchów. Szuka za rafa koralową, w muszli i pod kamieniem. Ale jedyne, co znajduje, to dużo innych zwierzątek… Bestseller, który pomaga dzieciom na całym świecie zapamiętać liczby. Skuteczniej niż guziki, palce i liczydło razem wzięte.

 

 

Książkarozkładana. Ruchome elementy. Kolory

Seria tematycznych, rozkładanych książeczek z ruchomymi elementami w środku.

 

Książka rozkładana. Ruchome elementy. Liczymy króliki

 Książka rozkładana. Ruchome elementy. Gdzie jest kurczak?

 Książka rozkładana. Ruchome elementy. Zwierzaki w domu

 Książka rozkładana. Ruchome elementy. Ile malców?

 Słowa, słówka

 Liczby. Książka rozkładana. Ruchome Elementy

 


Zwierzaki w zagrodzie

 Książka rozkładana. Ruchome elementy. Zwierzaki w dżungli

 Książka rozkładana. Ruchome elementy. Zwierzaki w zoo


PanElegant Lis

"Dam dziś pokaz elegancji. Przyoblekę wszystkich w piórka" - stwierdził lis. Nie spodziewał się się jednak, jaki efekt przyniesie ten leśny pokaz mody.

 


Mamo,chcę jeść!

To seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i odkrywania świata. Kolejne książeczki to kolejne niespodzianki. Zabawne wierszyki, sympatyczne postacie, barwne ilustracje z wycięciami na sztywnym papierze odkrywają przed dziećmi świat przyrody i świat wyobraźni, świat przygód i świat emocji.

 


Ktotutaj pracuje?

 

Pociągiem.Historia bez słów

Pociągiem jadą słoń, zebra, pies, dziewczynka i maszynista. Kiedy pociąg wyjeżdża z tunelu, nic już nie jest takie samo! 

 


Przenosiny.Historia bez słów

Na wyspie ląduje olbrzymie nasiono. Mieszkańcy wyspy wsadzają je do ziemi. Tymczasem wulkan na wyspie zaczyna coraz bardziej zionąć ogniem. Jak uda im się uciec z wyspy?

 


Pierwsza encyklopedia. Straż pożarna

Kolejne tomy lubianej serii "Pierwsza encyklopedia". Na czym polega praca w straży pożarnej? Jak latają samoloty? Oto nowe tomy obrazkowej encyklopedii dla dzieci, które zaciekawią chłopców i dostarczą im odpowiednich informacji i ciekawostek.


 

 

Przesuńpaluszkiem. Kiedy słońce wstaje 


Wystarczy jeden gest, aby odmienić świat. 


Przesuń paluszkiem. Gdy przychodzi wieczórPrzesuń paluszkiem. Na nocnym niebiePrzesuń paluszkiem. W lesie wróżek


 


Piktogramy.Bajki obrazkowe

Książka dla młodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać. Dzięki prostym piktogramom i z niewielką pomocą rodziców dzieci mogą samodzielnie czytać książeczkę, wypowiadając słowa zastąpione obrazkami. Proste teksty, zabawne wierszyki i wesołe obrazki zachęcą maluchy do sięgania również po inne książeczki w serii.

 

Coś się dzieje w porcie! 24 godziny

To jedna z pierwszych książeczek w życiu dziecka – do wspólnego czytania (króciutkie teksty, co o której godzinie dzieje się w porcie) i samodzielnego lub wspólnego oglądania – wciąż na nowo. Bo najpierw trzeba rozpoznać bohaterów: pracujące w porcie pingwiny i tygrysa na służbie czy misia marynarza. Opowiedzieć sobie przygody pasażerów – rodziny zajączków, wydr, a może przesympatycznej żabki. Chłopcy pewnie zaczną lekturę od nazwania jednostek pływających? A może od określenia, co kto robi? Bo przecież mnóstwo dzieje się w porcie. Sposobów na czytanie tej książki może być bardzo wiele, a każdy z nich poszerza słownictwo dziecka, wyrabia spostrzegawczość, pozwala poznawać świat, zaciekawia, uczy, rozwija wyobraźnię – a także bawi, bo bohaterowie tej książki są naprawdę niezwykli. Duży format i grube tekturowe zaokrąglone karty książki – świetnie będą służyć małym rączkom czytelnika i jego wielokrotnej lekturze.

 

Puk,puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Mała dziewczynka czeka na narodziny siostry. W trakcie oczekiwania rodzi się siostrzana miłość i niezwykła więź. "Puk, puk, jest tam kto? Nie mogę się już doczekać. "Wzruszająca książka o oczekiwaniu na rodzeństwo autorek ciepło przyjętej książki o uczuciach "W moim sercu".


Moje pierwsze 100 zwierząt

Po bestsellerowej książeczce „Moje pierwsze 100 słów” maluchy poznają teraz niezwykle barwny i urozmaicony świat zwierząt - poczynając od tych, które można spotkać w parku, w lesie, na wsi czy na łące, tych, co pływają lub latają, aż do najbardziej egzotycznych mieszkających w dżungli czy… w pobliskim zoo. 


Które pozycje wpadły wam w oko? :)

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię książki dla dzieci, chciałabym mieć je wszystkie :) Moi chłopcy mimo, że są coraz starsi to lubią wracać do tych książeczek dla najmłodszych :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie przyjechały Przesuń Paluszkiem. Mój dwulatek jest zachwycony, ja też:)
    Czekamy na PUk Puk

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger