3/21/2017

Mity greckie dla dzieci w obrazkach Nikoli Kucharskiej

Po fenomenie poprzedniej części z tą nie mogło być inaczej. Legendy polskie nas zachwyciły i do dziś chętnie po nie sięgamy (KLIK). Teraz przyszła kolej na zgłębianie mitów w obrazkowej formie i przedstawionych tak ciekawie i pomysłowo, że dzieci same domagają się kolejnych.


Nikola Kucharska stworzyła masę szczegółowych i niezwykle zabawnych ilustracji, od których naprawdę trudno się oderwać, do tego krótki opis dla tych, którzy chcą sobie co nieco przypomnieć (tak jak ja :)) i mamy zabawę na długie godziny, bo każdy mit zajmuje tu dwie duże strony pełne drobnych obrazków ponumerowanych w odpowiedniej kolejności. Gdy już poznamy treść mitu, możemy podążać za kolejnymi cyferkami przyglądając się poszczególnym wydarzeniom krok po kroku. Idealna forma dla dzieci w wieku przedszkolnym, choć zapewne i starszym się spodoba. Bo dzięki takiej lekturze czytanie mitologii to nie trudne i nudne zadanie, ale wspaniałą zabawa. 
Oczywiście wybrano tu najciekawsze mity, ale jest ich aż 7, przyznacie więc chyba, że przedszkolak znający opowieści o mitologicznym stworzeniu świata, o greckich bogach, Prometeuszu, Demeter i Korze, puszcze Pandory, Dedalu i Ikarze czy 12 pracach Heraklesa to niecodzienny widok :)


Jestem pewna, że po takim starcie czytanie mitologii w starszym wieku będzie wspaniałą przygodą, bo będzie się bardzo dobrze kojarzyć.
Doskonałym pomysłem jest umieszczenie zabawnych tekstów w dymkach, niczym w komiksie, które doskonale uzupełniają streszczenie mitu z początku książki.


Książka, podobnie jak poprzednia o legendach (którą również ogromnie wam polecam) jest formatu A4 i ma kartonowe strony o zaokrąglonych rogach. Pod względem grafiki, treści i pomysłu jest jedną z najciekawszych książek obrazkowych na rynku.
3 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger