3/05/2017

Tosia na Wyspie Zapomnianych Bajek - o potędze czytania książek

Czytanie książek to niewątpliwie jedna z naszych ulubionych czynności. Na szczęście moich pociech nie trzeba do nich namawiać, ale doskonale wiem, że różnie z tym bywa.
Szczególnie w dobie internetu i obecności różnorodnych urządzeń technicznych, czytanie może niektórym wydawać się czynnością, która dawno wyszła z mody. Tosia, bohaterka książki, którą dziś chcę wam przedstawić i którą mój blog objął patronatem, niezbyt garnęła się do słowa pisanego. Jednocześnie ta sama dziewczynka będzie miała okazję przeżycia niesamowitej przygody i poznania niezwykłej krainy, której z pewnością nigdy nie zapomni.


Tosia, na co dzień stroniąca od książek, pewnego dnia poznaje tajemniczą postać i niezwykłej urody motyla. Postać ta i pragnienie ujrzenia jej ponownie tak fascynuje dziewczynkę, iż zmienia ona stopniowo swoje nastawienie do książek (bo przeczytanie wszystkich ze swojej półki jest warunkiem poznania niezwykłej krainy). Dziewczynka zauważa, że o dziwo, czytanie potrafi sprawiać jej przyjemność i odkrywa tym samym wiele fascynujących opowieści. 
Jej niezwykły przyjaciel i wizja odkrycia Wyspy Zapomnianych Bajek sprawiają, że Tosia wkracza w zupełnie inny, nieznany jej do tej pory świat. Dodatkowo poznana na wakacjach koleżanka, jeszcze bardziej zaraża ją swoją czytelniczą pasją i od tej pory, Tosia nie może wyobrazić sobie już życia bez czytania.


Gdyby tego wszystkiego było wam mało, to okaże się również, że dobrze znana sąsiadka jest kimś zupełnie innym, a Tosi dostanie się niełatwe zadanie ocalenia tajemniczej krainy od zagłady. 
Jeśli choć trochę udało mi się zainteresować was opowieścią o potędze książek i dziecięcej wyobraźni - koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.
"Tosia na Wyspie Zapomnianych Bajek" Katarzyna Zychla
- Wydawnictwo Skrzat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger