3/17/2017

Z kulturą do dzieci: Teatr Baniek Mydlanych

Idzie wiosna, a wraz z nią wznawiamy nasz cykl "Z kulturą do dzieci", w którym dzielę się z Wami wrażeniami z wizyt w różnych ciekawych miejscach na ciekawych zajęciach dla dzieci, warsztatach i wydarzeniach kulturalnych.
Niedawno byliśmy rodzinnie świadkami niezwykłego widowiska - spektaklu w wykonaniu Teatru Baniek Mydlanych, który właśnie odbywa swoją spektakularną trasę koncertową po całej Polsce. 
Spektakl obejrzeliśmy wraz z naszą dwójką - 2,5-latką i 5-latką oraz babcią :)
Wrażenia? Cała masa - zapraszam na wpis :)


Przede wszystkim główną rolę grają tu bańki mydlane - to one i bardzo żywiołowa muzyka przyciągają uwagę dzieciaków w różnym wieku, a także ich rodziców i dziadków.
Widok takiej ilości cudownych baniek zrobi wrażenie na każdym, bez względu na wiek.
"Bańkowemu" widowisku towarzyszy oczywiście fabuła, która nie jest skomplikowana i o to w sumie chodzi. To nie fabuła ma tu grać pierwsze skrzypce, ale właśnie widowisko.
Stroje aktorów również robią wrażenie na widowni, są wyraziste i bardzo bogato zdobione.
Aktorzy pochodzą najprawdopodobniej z Rosji, a całe widowisko jest odgrywane na międzynarodowych scenach, dlatego dialogi i piosenki w języku polskim są odgrywane z playbacku. 


Organizatorzy polecają widowisko dzieciom w wieku 4-10 lat, ale ja myślę, że będzie idealne również dla młodszych dzieciaczków. Z moją 2,5-latką chodzimy na spektakle już od około roku, więc nie widzę powodu, żeby nie miała obejrzeć i takich atrakcji, zwłaszcza, że bardzo jej się podobało.


Co do fabuły, to mamy tu magiczną szkołę tworzenia baniek, do której chodzą Mydlaneczka i Bąbelek, Umieją tworzyć cudowne bańki ku radości nauczycielki.
Bańki powstają na naszych oczach i są przeróżne!
Marzeniem bohaterów jest stworzenie bańki szczęścia, ale wszelkie próby póki co, kończą się klapą.
Ciągle brakuje im jednego istotnego składnika, który przechowuje mroczny mistrz Bulbulas.
Czy naszym bohaterom uda się w końcu stworzyć bańkę szczęścia? I jak ułoży się współpraca z Bulbulasem?
Niezwykłe wrażenia i wspaniała zabawa dla wszystkich - spektakl rozbudził w nas chęć samodzielnego zorganizowania takiego pokazu baniek i jestem pewna, że wiosną nam się to uda :)
W jednym momencie na scenę zaproszone kilkoro dzieci i przez chwilę miały możliwość gry na scenie - znalazły się w środku wielkich baniek! 
Na koniec miał miejsce mini pokaz i dzieciaki mogły podejść bardzo blisko, a po wyjściu z sali była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z aktorami :)


*Zdjęcia we wpisie pochodzą od organizatora spektaklu

Jeśli tylko w waszej okolicy pojawi się ten spektakl, to koniecznie zabierzcie na niego swoje pociechy - świetna zabawa gwarantowana :)


***


2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger