4/25/2017

Mama czyta vol. 5

Dziś kolejny wpis z cyklu "Mama czyta" - wcześniejsze możecie znaleźć tu - KLIK. Bardzo się cieszę, że tak dobrze go przyjęliście i chętnie zaglądacie do nas również w poszukiwaniu książek dla dorosłych.
Tym razem w cyklu miks tematyczny - myślę, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie.
6 książek, z których każda jest ciekawa na swój sposób. Nie wszystkie zdążyłam przeczytać, ale stosik powoli zbliża się ku końcowi :) Planuję zdążyć zanim mój maluszek postanowi pojawić się na świecie, bo wtedy mój czas wolny znacznie się ograniczy :)


 Jak widzicie, książki są dość spore objętościowo, ale bardzo dobrze się je czyta - oczywiście, jeśli wybierzecie te, zgodne z waszymi zainteresowaniami :)


Na początek mroczna powieść Krzysztofa Zajasa "Oszpicyn", już od dawna była na mojej liście zakupów i to włąśnie za nią zabrałam się od razu. Od razu zdradzę wam, że książka jest przerażająca i nieprzyjemna, ale jeśli cenicie taki klimat w powieściach, to z pewnością wam się spodoba.
Książka jest spora, ma 560 stron, ale ja przeczytałam je w zaledwie 3 dni - i nie mogłam się od niej oderwać. 
Powieść zaczyna się niewinnie, młody dziennikarz przyjeżdża w latach 90. do Oświęcimia (tytułowy Oszpicyn to nazwa, jakiej używali Żydzi), ma tu rozpocząć pracę w lokalnej gazecie. Szybko jednak przekona się, że to początek jednej z najbardziej przerażających i tajemniczych przygód jego życia, któa potrwa aż 15 lat. Trzeba przyznać, że wyobraźnia autora jest nieograniczona, potrafi on wymyślić niezwykle makabryczne zdarzenia, wzbudzić tak skutecznie niepokój, że trudno powstrzymać dreszcz emocji. Uwielbiam wielowątkowość w powieściach, lubię odkrywać w nich coś nowego. Ta powieść mnie pochłonęła całkowicie i polecam ją każdemu, kto lubi mocne, pełne emocji lektury, z pogranicza obyczajówki, horroru, kryminału i thrillera. Książka zawiera też elementy psychologiczne i zmusza czytelnika do myślenia. Naprawdę dobry tytuł."Soraya" Meltem Yilmaz to powieść obyczajowa ukazująca realia życia w Syrii i Turcji. Powieść jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Jej bohaterką jest 19-letnia dziewczyna, która w pewnej chwili traci cały dorobek życia, jej ojciec zostaje kaleką, a matka traci zmysły.
Dziewczyna musi poradzić sobie w świecie pełnym okrucieństwa.
Opis wydawnictwa: 
Soraya jest Syryjką. Ma dziewiętnaście lat. I nagle traci wszystko.
Wraz z matką i rannym ojcem trafia do obozu dla uchodźców w Turcji. Aby ratować córkę przez piekłem, ojciec decyduje się wydać ją za mąż. Ale dopiero w drodze do przyszłego męża Soraya dowiaduje się, że będzie drugą żoną o trzydzieści lat starszego mężczyzny.
Jednak czas płynie, a świeżo poślubiony małżonek nie ustaje w zabiegach o względy Sorayi. Dziewczyna zaczyna dostrzegać, że jest kochana, uczy się, że sama może kochać, jej ciało budzi się do miłości…
I wtedy po raz kolejny jej świat wali się w gruzy. Z dnia na dzień zostaje sama w obcym kraju – bez dokumentów, bez pieniędzy. Żeby przeżyć, musi podjąć decyzję, która zaważy na całym jej życiu…
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść pokazuje świat, jakiego nie znamy, i życie tych, którzy w dramatycznych okolicznościach ruszyli drogą bez powrotu."Wilk zwany Romeo" to przepiękna książka o przyrodzie. Tytułowy wilk spędził 7 lat wśród ludzi. To niezwykle wzruszająca powieśćpokazująca dzikie zwierzę w zupełnie innym świetle. Wilki nie kojarzą nam się ze wspólną zabawą, przyjaźnią czy towarzystwem. To dzikie zwierzęta, któych każdy się boi - tu jednak Romeo bawi się z ludźmi i psami, towarzyszy im w codziennych czynnościach i darzy wielką sympatią.
Książka przybliża czytelnikowi tajemnice życia wilków i ich historię, piękna opowieść o nieprzewidywalnej przyrodzie i zwierzętach."Zdrowy jak japońskie dziecko" to nie kolejny nudny poradnik o tym, jak wychowywać i karmić dzieci. To książka zdradzająca sekrety japońskiego zdrowia i tego, co na nie wpływa. Autorzy mieszkający w Nowym Jorku zabrali swojego 7-letniego syna w podróż do rodzinnych stron Naomi i odwiedzili wiele ciekawych miejsc. U dziadków mieszkających w jednej z japońskich wsi zwiedzili tradycyjne gospodarstwo rolne, przeprowadzali wywiady z japońskimi rodzicami oraz ekspertami w dziedzinie zdrowia. Na podstawie tych spotkańi wozmów udało im się wyodrębnić czynniki , które wpływają na zdrowe życie japońskich dzieci. Zasady, jakie tu znajdziemy są niezwykle łatwe do wprowadzenia. W książce znajdziecie też konkretne propozycje dań dla całej rodziny."Im mniej tym więcej" to niezwykle ciekawa książka o potędze minimalizmu. W dzisiejszym świecie, kiedy wielu ludzi goni za dobrami materialnymi, kiedy pieniądz rządzi światem, trudno wyobrazić sobie ile korzyści daje człowiekowi pozbycie się zbędnych rzeczy ze swojego otoczenia. Również tych, które na pierwszy rzut oka wydają się potrzebne, po głębszym zastanowieniu również nie stanowią dla nas żadnej istotnej wartości i spokojnie możemy się bez nich obejść.
To odkrywcza ale i trudna książka, bo przywiązanie do rzeczy materialnych jest naprawdę ogromne.
Książka pokazuje, jak ułożyć relacje w rodzinie i najbliższym otoczeniu, podaje proste rady, które potrafią całkowicie zmienić nasze myślenie i ułatwić codzienne życie.
Autor książki Joshua Becker jest ojcem, mężem i pastorem. Potęgę minimalizmu odkrył przypadkowo i od tej pory swoją filozofią pomaga ludziom na całym świecie. Pokazuje jak uporządkować swoją przestrzeń oraz relacje. 
Mniej rzeczy to jednocześnie więcej czasu i energii, mniej stresu i więcej wolności. Śmiało można by rzec, że autor pomaga spełniać marzenia :)I na koniec książka zachęcająca do majsterkowania :) "Twoje DIY. Krok po kroku" pokazuje jak wiele możemy zrobić sami, własnoręcznie. Takie prace cieszą oko jeszcze bardziej niż najlepsze designerskie wyroby. Filcowe kosze, pojemniki, skrzynki, ozdobne wianki, świeczniki, obrazki - znajdziemy tu masę inspiracji do upiększenia swojego miejsca na ziemi - przy odrobinie chęci i niewielich wydatkach można wyczarować coś niezwykle interesuącego.
I jak podobają się wam moje propozycje? Czy któaś szczególnie was zainteresowała? :)

Książki do kupienia w dobrych cenach na:


2 komentarze:

  1. oo, ile super książek pokazałaś. Przynajmniej dwie chciałabym mieć na swojej półeczce.... Tylko szkoda, że czasu kupić nie mogę ;) Ale idzie ku lepszemu, coraz więcej stron tygodniowo czytam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że mamy podobny gust :-) trzymam kciuki za ten wolny czas :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger