4/24/2017

Książkowe nowości w naszej biblioteczce

Wczoraj świętowaliśmy światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, więc sporo czasu spędziliśmy na czytaniu :)
Dziś nie mogłam odmówić sobie przyjemności przedstawienia wam kilku bardzo ciekawych propozycji od Wydawnictwa Prószyński i S-ka, które ostatnio umilają nam czas.
Sami zobaczcie :)

książki dla trzylatka, książki dla przedszkolaków, książki o emocjach dla dzieci

Zacznę od propozycji dla najmłodszych - dużej kartonówki do wyszukiwania szczegółów i snucia własnych opowieści o tym, co widać na kolejnych rozkładówkach.
Mamy wiele tego typu książek - o lesie, mieście, samochodach czy samolotach, ale o porcie i statkach jeszcze nie było.

"24 godziny. Coś się dzieje w porcie!" to książka do współnego odkrywania i przeróżnych scenariuszy zabaw. Jest dużego formatu, kartonowa i ma zaokrąglone rogi. Ponieważ nie jest zbytnio przeładowana graficznie, sprawdzi się już u najmłodszych czytelników. 


W lewym górnym rogu znajduje się zegar z godziną i kilka pytań, które mogą zainspirować nas do różnych zabaw. Bohaterami przygód są różne zwierzęta, które są nam przedstawione na tylnej okładce. Na kolejnych stronach obserwujemy ciągle to samo miejsce, ale za każdym razem, o różnych godzinach wygląda ono zupełnie inaczej. 
Jeśli więc macie ochotę zwiedzić port na kartach tej książki - zapraszam do wspólnej lektury!"Kajtek, uważaj!" to bardzo ważna moim zdaniem książka poruszająca temat dość powszechny, ale mimo to rzadko występujący w literaturze.
Chodzi tu o konieczność noszenia okularów przez naszego bohatera, co spotyka się niestety z brakiem akceptacji ze strony kuzynów i kolegów. Ciągłę drwiny bardzo smucą Kajtka, ale jakoś próbuje sobie z tym poradzić. Pewnego dnia przydarza mu się nieprzyjemna przygoda, ale to właśnie okulary pomogą mu wyjść z niej cało. Czy jego bliscy w końcu zrozumieją konieczność noszenia okularów? Czy też wykluczą naszego bohatera?
Bardzo ciekawa książka zarówno dla dzieci z wadą wzroku, jak i dla pozostałych, aby zrozumiały po co nosimy okulary i że to coś zupełnie normalnego.
Kolejna nowość to "Wędrowne ptaki" - poetycka opowieść o tolerancji, o szukaniu możliwości porozumienia i szacunku dla odmienności.
Ten jakże ważny temat został tu ukazany w niezwykły sposób - chłopiec spotyka grupę "Obcych" i zaprzyjaźnia się z nimi. Mimo wielu różnic w wyglądzie i stylu życia pomiędzy głównym bohaterem a Paulinką rodzi się piękna więź. Kiedy więc dowiaduje się, że tytułowe wędrowne ptaki muszą odlecieć, postanawia za wszelką cenę pomóc im zostać. 
Kolejna pozycja to "Charlie Ciuch-Ciuch" czyli opowiadanie o niecodziennej przyjaźni maszynisty Boba z parowozem Charliem. Tak, tak, bo okazuje się, że ów parowóz jest ŻYWY!
Ta książka jest doprawdy niecodzienna, bo powstała jako odpowiedź na zabawę zaproponowaną przez Stephena Kinga - taką właśnie bajkę czyta jeden z bohaterów jego sagi "Mroczna wieża" - pisarz zaproponował więc wydawnictwu, aby ta fikcyjna publikacja zostałą naprawdę wydana :)
To piękna opowieść o starości i o wzajemnym szacunku, ale też o przyjaźni i miłości do swojej pracy.
I na koniec zbiór opowiadań dla przedszkolaków - "To ja! Duży i odważny!", których zadaniem jest dodanie dzieciom pewności siebie, pomagających im pogodzić się z przyjaciółmi czy ułatwiających zaśnięcie. Opowiadania są króciutkie, dlatego też sprawdzą się nawet u tych, którzy nie przepadają za długim siedzeniem z skupieniu. Historyjki poruszają bliskie dzieciom tematy, dlatego łatwo im będzie utożsamiać się z ich bohaterami. 
Na każdej stronie jest ilustracja, co dodatkowo ułatwia dzieciom odbiór opowiadań.
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Więcej propozycji książek tego wydawnictwa - książki dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger