4/28/2017

Na ratunek Zielonej Dolinie - patronat Maluszkowych Inspiracji

Ta opowieść początkowo może przerazić nie na żarty, bo nie codziennie królestwo opanowuje Czarny Łabędź, który kładzie kres dotychczasowej radości i szczęściu mieszkańców. Zamek w jego posiadaniu staje się najmroczniejszym miejscem całej Zielonej Doliny, bo każdy kto wejdzie do środka, nie może z niego wyjść...
Łabędź życzy sobie, żeby każdego dnia pożywienie przynosiła mu inna dziewczynka - i żadna z nich nie wraca do swojej rodziny.  Czy tak okrutne zachowanie może cokolwiek usprawiedliwiać? 
Tę tajemnicę postanowił zgłębić młody chłopiec Szymek. Wraz ze swoją niecodzienną trupą - kangurem, wężem, myszką i prosiaczkiem, postanawiają nie tylko pomóc mieszkańcom Doliny, ale także Czarnemu Łabędziowi. Ale co takiego powiedział im ptak, że mimo jego podłego zachowania postanowili go wesprzeć?


Rozpoczyna się niełatwa wyprawa w poszukiwaniu księgi zaklęć, a gdy ją już znajdą i odszukają pożądane zaklęcie, muszą pokonać tę samą, trudną drogę do domu.
Jednak spryt całej piątki, ich przyjaźń i wzajemne poświęcenie sprawią, że dotrą cało do domu.
Czy jednak wiedza, jaką nabyli na wyprawie pomoże im w problemach z tajemniczym Czarnym Łabędziem?


Jeśli wasze pociechy lubią ciekawe przygody i dreszczyk emocji, to ta książka może im się spodobać. Jest skierowana do dzieci od lat 4 i myślę, że ta grupa wiekowa jest właściwa. Mojej 5-latce naprawdę się spodobała, a jest dość wymagającym krytykiem, biorąc pod uwagę dzieciątki książek, jakie ma już na swoim koncie :)

Nasz blog patronuje tej książce, więc tym bardziej ją wam polecamy :)

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger