5/29/2017

Staxis - jedna z najciekawszych gier na naszej półce - od Smarkacz.pl

Jakiś czas temu zostałam poproszona przez sklep Smarkacz.pl o zaproponowanie najciekawszego prezentu na Dzień Dziecka z całej ich oferty.
Jeśli znacie ten sklep, możecie sobie wyobrazić, jak ciężki miałam wybór :)
Jest tu taka ilość ciekawych, rozwijających gier i zabawek, że wybranie jednego graniczy z cudem :)
Ale po kilku godzinach spędzonych w sieci udało się - znalazłam grę, która nie dość, że ma ciekawą mechanikę (nieco przypominającą mi tradycyjne bierki) i posiada dużo doskonałej jakości elementów, to potrafi zainteresować zarówno pięciolatka, jak i osobę dorosłą, a tym samym zapewnić całym rodzinom bardzo przyjemną rozrywkę. I co więcej, jak na taką ilość zalet nie kosztuje majątku :)Gra Staxis, bo właśnie o niej mowa, to bardzo ciekawa gra konstrukcyjna, która uczy cierpliwości i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Elementy są niezwykle proste, ale to właśnie gracze mogą za każdym razem czynić ją zupełnie inną. Zaręczam wam, że gra nigdy się nie znudzi, jeśli tylko będziecie grywać z różnymi graczami, każdy z nich dołoży do niej coś nowego, bo każdy będzie miał inny pomysł na realizację wyznaczonego zadania.


Tak, jak wspomniałam, w pudełku czeka na nas całą masa elementów - i to drewnianych! Plastikowa jest jedynie kula, która umożliwia stworzenie konstrukcji wyjściowej.


Elementy są doskonałej jakości, sami zobaczcie, jak prezentują się z bliska.


Zanim rozpoczniemy grę, musimy przygotować konstrukcję, jak poniżej.


Następnie gracze kolejno rzucają kostką (są na niej jedynie dwie możliwości - 1 lub dwa kwadraciki).
Jeśli wylosujemy jeden kwadracik - oznacza to, że musimy położyć długi patyk na konstrukcji w ten sposób, aby miał on z nią jedynie jeden punkt styku.
Analogicznie - po wylosowaniu 2 kwadracików - mamy położyć patyk tak, aby stykał się z konstrukcją w 2 miejscach. 
I to właściwie wszystko - oczywiście istotne jest, aby nasza konstrukcja nie ucierpiała - musi utrzymać się przez 5 sekund od położenia patyka, jeśli nic nie spadnie, kolej na następnego gracza. 
Jeśli podczas naszego ruchu spadnie jakikolwiek patyk z konstrukcji, zabieramy go - to nasze "karniaki". Im mniej ich będziemy mieć na koniec, tym lepszy wynik osiągniemy.


Staxis to nie tylko gra zręcznościowa, ale i znakomita gimnastyka szarych komórek. Niekiedy trzeba się nieźle nakombinować, żeby umieścić swój patyk i nie uszkodzić niczego. To również świetne ćwiczenie koncentracji i precyzji ruchów. 
Zabawa tymi drewienkami dostarcza masy emocji, a jednocześnie potrafi rozbawić, bo trudno powstrzymać tryumfalny uśmiech, gdy przeciwnikowi spadają "karniaki". 


Grę widziałam już na dniach otwartych pewnego sklepu stacjonarnego, ale kosztowała około 200 zł. W Smarkaczu możecie kupić ją za prawie połowę tej ceny, więc jeśli lubicie ciekawe rozgrywki pełne wyzwań, dla dzieci w wieku szkolnym, a także starszych i dorosłych - ta gra wam się spodoba :)


To jeden z naszych układów pod koniec gry - robi wrażenie, prawda?


Mam nadzieję, że mój wybór przypadł wam do gustu - jeśli macie, jakiekolwiek pytania co do rozgrywki, elementów - pytajcie w komentarzach :)

Gra Staxis do kupienia tu - Smarkacz.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger